Νίκησε και την Νέα Ιωνία η Αγία Παρασκευή

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα φιλικά πέτυχε η Αγία Παρασκευή, η οποία υποδέχθηκε την Νέα Ιωνία στην έδρα της. Το τελικό 2-1 είναι το τελευταίο που ενδιαφέρει τους Λευτέρη Αλεξάκη και Γιώργο Καρατζά, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα σε ένα πολύ δυνατό φιλικό. Οι παίκτες των δύο συλλόγων έδειξαν καλά στοιχεία αλλά η κούραση των προπονήσεων τους κατέβαλε και όσο περνούσε ο χρόνος ο ρυθμός έπεφτε. Όσον αφορά την διακύμανση του σκορ, η ‘Σάντα’προηγήθηκε στο πρώτο μέρος όταν η συνεργασία των Νταουτάι και Σαντριά έστρωσε την μπάλα στον Ξηντάρα που σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν στην επανάληψη χάρις τον Νησαριώτη αλλά τον τελευταίο λόγο είχαν οι γηπεδούχοι. Ο νεαρός Μπάλλας ‘όπλισε’ και εκτέλεσε από πολύ μακρινή θέση για το τελικό 2-1, ένα γκολ που χειροκροτήθηκε από όσους βρισκόντουσαν στο γήπεδο της πόλης.

Οι συνθέσεις:

Αγ.Παρασκευή (Λευτέρης Αλεξάκης): Αλευρής Χ., Τζίτζης, Αλευρής Α., Αναγνωστόπουλος, Πετρίτσης, Τσώνης, Κάππος, Καρβούνης, Ξηντάρας, Νταουτάι, Σαντριάς. Στο Β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Βασιλάκης, Καφετζάκης, Τριανταφύλλου, Μπάλλας, Σταματέας, Καφετζής, (Χατζηπέτρος), Βελέντζας, Τσιάμης, Σεΐτη, Μυλωνάς, Κεγιαδάκης.