6ος Όμιλος

Νίκη ελπιδας για το Αιγάλεω

Το Αιγάλεω βασανίζεται από την αρχή της σεζόν τόσο στο διοικητικό όσο και στο αγωνιστικό κομμάτι αφού συχνά υπάρξουν ανακατατάξεις και στις δυο πλευρές. Παρ’ όλα αυτά, η ιστορική ομάδα αποδεικνύει ότι θα παλέψει μέχρι και την τελευταία αγωνιστική για να σώσει μια χρονιά που για πολλούς μοιάζει χαμένη. Το ‘Σίτυ’ των χιλίων προβλημάτων παίζοντας χθες ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια στην ιστορία του επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Βάρης παραμένοντας ζωντανό στην διεκδίκηση της παραμονής. Αντίθετα, η ομάδα της Ανατολικής Αττικής σε ακόμη ένα ματς έδειξε ότι διανύει περίοδο παρατεταμένης καμπής με αποτέλεσμα να βρεθεί κάτω από την επικίνδυνη ζώνη. Μπροστά σε περίπου 1000 φιλάθλους που βρέθηκαν στο ”Σταύρος Μαυροθαλασσίτης” οι γηπεδούχοι πήραν αυτό που ήθελαν και πλέον καλούνται να παλέψουν στα επόμενα ματς για την παραμονή. Από την άλλη, το συγκρότημα του Φωτη Θανέλα δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και το πλήρωσε. Το τέρμα που έκρινε τον αγώνα σημείωσε στα μέσα στο β’ ημιχρόνου ο Κοντιζάς., με τους γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 λίγο πριν την ολοκλήρωση του αγώνα. Στο 80′ ο Παυλίδης θα μπορούσε να είχε διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του όμως είδε την προσπάθεια του να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του Ούσιου

ΑΙΓΑΛΕΩ (Τάκης Μανδραφλής): Κουρεπίνης, Παπουτσής, Ταμπάκης, Ναυπλιώτης, Ευαγγέλου, Κουμπούλης, Μαυρομάτης, Κοντιζάς, Χρίστο (60′ Παυλίδης), Σταύρου (70′ Πουλάκης), Μιχαήλ (85′ Παπαναστασίου)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Φώτης Θανέλλας): Ούσιος, Σχίζας, Κόπελας, Δρακοντίδης, Πλίτσης, Φωστέρης, Ανδρεαδάκης (78′ Κριλής), Μίχος, Σινάνι, Κωβαίος, Καζαντζή