Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Νίκη τίτλου για Αθηναϊκό

Ένα ακόμη μεγάλο άλμα προς την κατάκτηση του τίτλου έκανε ο Αθηναϊκός που επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας της Ελευθερούπολης στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Οι ΄΄λόρδοι΄΄ ήταν καλύτεροι καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα και δικαίως επικράτησαν. Το σκορ άνοιξε στο 5′ ο Κιούτακ με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση μετά από σέντρα του Παριανού. Ο Ρουμάνος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 17΄ με προβολή έπειτα από σέντρα του Βοτσαϊτη κανόντας το 0-2 και αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους. Ακόμα ακυρώθηκε αμφισβητούμενο γκολ του ίδιου στο 23΄. Το 2-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι λόρδοι και πάλι ήταν κυρίαρχοι και πέτυχαν το 3-0 στο 77′ σε αντεπίθεση με πλασέ του νεοαποκτηθέντα Κρασώνη ύστερα από ασίστ του Μποζνιάκου. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 82΄ με κεφαλιά του Χάλα

Διαιτητές ήταν οι Ευθυμίου, Χριστοδούλου και Νικολαδός

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Χατζάκης, Μπίνης, Δαυίδ Φ, Πολυτσέρης, Φατούρος, Βλάχος, Μουκίδης (Χαραλάμπους 46′), Μακρής, Σπάρος (Τζήμας 55′), Τσουτσουδάκης, Δαυίδ Κ. (Χάλας 46′)

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λιάπας, Κουστουμπέκης, Καμπάκος, Τζαλακώστας (Βασιλάκης 46′), Βοτσαϊτης, Μοροσάνου, Σούλας, Κρασσώνης, Παριανός (Λάιος 50′), Μποζνιάκου (Καρβέλας 85′), Κιούτακ