Ξεφεύγει η Αγία Παρασκευή, 2-0 τη Δόξα Βύρωνος

Δύσκολη αλλά πολύ σημαντική νίκη πήρε η Αγία Παρασκευή, που επικράτησε με 2-0 επί της Δόξας Βύρωνος.

Εφτασε έτσι τους 34 βαθμούς, διατήρησε το αήττητο και παράλληλα ξέφυγε με 6 βαθμούς διαφορά από τους διώκτες της, ενώ η Δόξα που παρουσιάστηκε με πάρα πολλές απουσίες άντεξε ένα ημίχρονο, μένοντας τελικά στους 18 βαθμούς.

Μετά από ένα πρώτο μέρος χωρίς γκολ, το σκορ άνοιξε στο 50′ όταν ο Κραψίτης έκανε το 1-0. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 69′ ο Φάρκωνας μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Καταχανάκης Κόλλιας, Γαλανόπουλος, Φειδαίος, Τριανταφυλλίδης, Σταμούλης, Μπόλης (83′ Λαζόπουλος), Πατερίτσας, Κουλούρης (83′ Κούτρος), Μπουτσικάρης (83′ Χατζίου), Κραψίτης (67′ Φάρκωνας).

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Μεϊμαρογλου, Στάθης (64′ Κούτσι), Μαρίνης, Μανέτας, Βλάχας, Τζάρτζαλος (64′ Νασιόπουλος), Στατήρης, Χαλβαντζής, Τσαουρδάς (64′ Νικόλας), Ζευκιλής (73′ Μίζιος), Βουτάς (79′ Τσιπούρας).