Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οδηγήτρια- Ποσειδών Χατζηκυριακείου 2-1

Στον πολυσυζητημένο εξ αναβολής αγώνα της τρίτης αγωνιστικής, η Οδηγήτρια πήρε σπουδαία νίκη στο 90’ με 2-1 επί του ψυχωμένου Ποσειδώνα Χατζηκυριακείου και διατήρησε το απόλυτο των νικών στο πρωτάθλημα, ενώ παράλληλα πάτησε κορυφή, όπου πλέον «συγκατοικεί» με τους Σαλαμινομάχους, με τους οποίους παίζει αυτή την αγωνιστική για το πρωτάθλημα την Κυριακή στα Αμπελάκια.

Θετικό ντεμπούτο για τον νέο προπονητή της Οδηγήτριας Χρήστο Μελανιφίδη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πολυγένη στο 34’, με τον Ποσειδώνα να φέρνει το ματς στα ίσα λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον Ζαχαρίου(44’).

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Νικολάου κόντραρε αρκετά τους γηπεδούχους χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.

Όμως η Οδηγήτρια πήρε τη νίκη χάρη σε γκολ του Μένα στο 90’.

Πολύ καλός ο διαιτητής Πετρίδης.

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: Βασιλειάδης, Πολυγένης, Μένα, Νάζαρης, Παυλίδης, Παπουτσής, Καρδακάρης(90’ Ισμαήλ), Καρανικόλας(60’Λαζάρου), Νταβέλης, Μέρντα, Κουγιουμτζιάδης(72’ Χορτσάι).

ΠΟΕΙΔΩΝ: Κότσαλης, Αναζίκος, Κόλλιας, Λιάπης, Ραπτόπουλος, Σκαρπέλος, Ευστρατίου(86’ Πολυχρονάκης), Ζαχαρίου, Ντεντόπουλος, Ζόμπας(79’ Βασιλειάδης), Κόκκινος(41’ Πάλμος).