Οι Άγιοι Ανάργυροι 2-1 το Χαϊδάρι

Απο 0-1, έγινε 2-1

Τη μεγάλη ανατροπή πέτυχαν οι Άγιοι Ανάργυροι που από 0-1 νίκησαν τελικά με 2-1 το Χαϊδάρι.

Με τη νίκη αυτή οι Άγιοι Ανάργυροι κατάφεραν να αναρριχηθούν στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας σε αντίθεση με το Χαϊδάρι που χάνει την επαφή με την κορυφή. Οι γηπεδούχοι είχαν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Τριτσώνη στο πρώτο ημίχρονο.

Οι Χαϊδαριώτες πήραν κεφάλι στο προβάδισμα ακριβώς στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με τον Σπυρόπουλο.

Στο 73΄ο Πρέκας με πλασέ ισοφάρισε και έκανε την αρχή για την γενική αντεπίθεση των γηπεδούχων για να δώσει τη νίκη ο ίδιος παίκτης στο 80΄με δυνατό σουτ.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Χελιώτη στο 72΄.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τριτσώνης και βοηθοί του οι Ακριβός και Αργυρός.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Μπόμπολης, Δριστέλας, Βυζανιάρης Γ., Ζαχαρόπουλος, Καράκαλος, Χελιώτης (92΄λ.τρ. Λαμπράκης), Παπανικολάου, Μαχαίρας Π., Σαμαράς (46΄Πρέκας), Μαλτέζος (67΄Φιλιππίδης), Δήμος.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Μαχαίρας Σπ., Σουμελίδης, Τσούκης (27΄λ.τρ. Σπυρόπουλος), Μουρούτσος, Τζώνης, Κρητικός, Κοτσολάκος (52΄Σταθόπουλος), Χριστούλης, Σπύρο, Κατικαρίδης (78΄Δημητρακόπουλος), Ματέο.