Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Οι Ίωνες Αλίμου 2-1 εκτός την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων

Την ήττα εντός έδρας με σκορ 2-1, γνώρισε η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων από τους Ίωνες Αλίμου, με την ομάδα του Αντώνη Σκουμπουρδή να παίρνει μια πολύ σημαντική νίκη.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Δημόπουλος στο 38’, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο αρχηγός των Ιώνων κοντρόλαρε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η Ελπίδα αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο κι κατάφερε να ισοφαρίσει στο 75’, όταν ο Λάνη με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Ζενουνλλάρι εντός περιοχής, ο οποίος με άπιαστη κεφάλια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τζιβελέκη για το 1-1. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός ανέβηκε με τις δυο ομάδες να δείχνουν πως ήθελαν τη νίκη και με το παιχνίδι να φαινόταν ανοιχτό σε όλα τα αποτελέσματα.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη, όταν στο 85’ ο Ποιμενίδης από τα δεξιά έβγαλε μια πολύ καλή σέντρα και ο Φερρατσάκου με δύσκολη κεφάλια πέτυχε το τελικό 1-2…

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων: Τεννές, Γιαμαρέλος Κ. (55’ Κοτσίνης), Γιαμαρέλος Αλκ. (83’ Ντάλλας), Κεραμιώτης (68’ Μπελούλιας), Παππάς, Κουνάδης, Κίτσος, Μάρκου Αλ. (46’ Ντάκα), Ζενουνλλάρι, Λάνη, Κοτταρίδης

Ίωνες Αλίμου: Τζιβελέκης, Νικήτας, Χαλικιάς, Ευγενίδης, Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Λαζάρου (68’ Φερρατσάκου) Χατζηάνογλου (89’ Ρουμάνο) Ποιμενίδης (90’ Ζήσης), Δημητρακόπουλος, Κανάκης