Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΔΑ (23/11/19)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Φώτης Περιφάνης

Λέων- ΑΕ Ζεφυρίου 5-1

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει προσωρινά ο Λέων, που σάρωσε με 5-1 την φιλότιμη ΑΕ Ζεφυρίου, συνεχίζοντας την πορεία της προς την άνοδο.
Τρία γκολ για την ομάδα του Κούλη Καραταΐδη έβαλε ο μόνιμος σκόρερ της ομάδας Κορδεράς(35’, 67’, 85’) και από ένα οι  Καραπιδάκης(22’) και  Τσιμπουρλάς(43’).

Το μοναδικό τέρμα για το ζεφύρι σημείωσε ο  Παπανικολάου(48’).

Εύκολο έργο είχε ο διαιτητής Λάμπρου.

ΛΕΩΝ: Ηλιάδης, Νικολόπουλος(81’ Γιαννακουδάκης), Βασιλόπουλος, Μήτρου, Σαχσανίδης, Καραπιδάκης(78’ Σπύρου), Κουφουδάκης(73’ Μητσόγλου), Τσιμπουρλάς, Κορδεράς, Δεληγιάννης(46’ Σιδηρόπουλος), Τσάτσας.

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Γιάγκος, Μπακόπουλος(46’ Βασιλείου), Θανάσης, Τζόλος(50’ Σιρινίδης), Μιχηλίδης, Ζωγράφος, Σερεμέτης(81’ Στύλος), Μπουρλής, Παπανικολάου Κουτσιούμπας, Χατζηγιάννης(75’ Μπουντουβής).

Δύναμη Ασπροπύργου- Ερμής Άνω Λιοσίων 0-1

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Εμρή Άνω Λιοσίων, που έκαμψε στην Γκορυτσά με 1-0 την Δύναμη Ασπροπύργου και παραμένει σε τροχιά ανόδου.

«χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Σάκη Κυριακόπουλου ο Χατουτσίδης στο 22’.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνος του διαιτητή, τα αποδυτήρια των ομάδων δεν ανοίχτηκαν ποτέ και των διαιτητών άνοιξαν δέκα λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης, χάρη στις ενέργειες του παρατηρητή του αγώνα Κώστα Βαλσαρά. Για αυτό το λόγο ο αγώνας άρχισε με πέντε λεπτά καθυστέρηση. Ο φιλοξενούμενος Ερμής άλλαξε στα αποδυτήρια των φιλοξενούμενων, όπου η πόρτα ήταν σπασμένη και μπήκαν μέσα, ενώ η γηπεδούχος Δύναμη στον πάγκο μέσα στο γήπεδο….

ΔΥΝΑΜΗ: Αϊβαλιώτης Δαμίγος Θ., Σάλτας(86’ Αμανατίδης), Στρατούρης, Θεοδοσίου, Λαμπρινάτος Γ., Αντωνιάδης(46’ Ισμαήλι), Στυλίδης(18’ Τριανταφύλλου), Λαμπρινάτος Ι., Δαμίγος Ι., Χουρτσιλίδης(60’ Χαμπιλάι).

ΕΡΜΗΣ: Ματούσιακ, Θανός, Παπάζογλου, Κοντογιάννης, Πουμπουρίδης(54’ Αντωνίου), Λακουμέντας(86’ Ιακωβίδης Κ.), Χατουτσίδης(64’ Ατματσίδης), Γκουσέτης, Ιακωβίδης Α., Κεχρής(46’ Κοκαβέσης), Θεοφανίδης.

Κριός Ασπροπύργου- Ίκαρος Νεοκτίστων 0-3

Στην επανάληψη ο Ίκαρος Νεοκτίστων ξεπέρασε το εμπόδιο του συντοπίτη Κριού Ασπροπύργου και παραμένει κοντά στις προνομιούχες θέσεις ανόδου.

Τα γκολ των φιλοξενούμενων έβαλαν οι Μιχαηλίδης(57’ αυτογκόλ), Ντεκράν(72’) και Μπετσόλι(90’).

Άψογος ο διαιτητής Ντάουλας.

ΚΡΙΟΣ: Σωπιάδης, Λειβαδάς(60’ Τελιανίδης), Παναγιώτου, Μιχαηλίδης, Γιαϊλίδης, Χαϊντούτης, Νερούτσος, Λακάι, Μαζμανίδης(74’ Ξενιτίδης), Τόλας, Βαλμάς.

ΙΚΑΡΟΣ: Κατσαπρίνης, Κυριλίουκ, Παπαντώνης, Σίνος, Σύρος, Μπάρλος, Ντεκράν, Τεπετόβ(88’ Κατσή), Μάμμας(67’ Αθανασόπουλος), Φωτιάδης(82’ Μπετσόλι), Ανδρεάδης(83’ Μυλωνάς).

Ατρόμητος Ελευσίνας- Αίας Παραλίας 0-2

«Σεφτέ» στις νίκες για τον Αίαντα Παραλίας μετά από εννιά αγωνιστικές, καταβάλλοντας στο «Γ. Ρουμελιώτης» με 2-0 τον Ατρόμητο Ελευσίνας.
Οι γηπεδούχοι μετά την παραίτηση του τεχνικού Χρήστου Μελανιφίδη κατέβηκαν χωρίς προπονητή στον πάγκο και την ομάδα καθοδήγησε ο γενικός αρχηγός του συλλόγου Γιάννης Γκαραγκούνης.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Κώστα Γιώτη πέτυχαν οι Γιώτης Ι.(42’) και Αξυπόλητος(82’).

Ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με τον Ρούπλη στο 92’.

Εύκολο έργο είχε ο διαιτητής Χαμπιλάι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Χριστοφής, Χυσκάι(79’ Σούτας), Αναστασόπουλος, Μετλέκα, Πέππας(46’ Παπαμακάριος), Τυρλής Χ., Πέρρος(46’ Κόντος), Αντωνίου, Σιδηρόπουλος, Τυρλής Η., Ρούπλη.

ΑΙΑΣ: Θωμά, Μπραχιμπάι, Λανάι, Χασανλάρι, Αγγελόπουλος, Γιώτης Ι., Καρόλι(32’ λ.τρ. Ζήκα), Γιώτης Α., Γιώτης Γ., Παπανικολάου(87’ Κόλα), Αξυπόλητος.