Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΔΑ (9/3)

Ειδυλλιακός- Κριός Ασπροπύργου 2-1

Στην επανάληψη ο Ειδυλλιακός προηγήθηκε 2-0 με τους Λογγαράκη(61′) και Λιώρη(83′), για να μειώσει σε 2-1 ο Κριός με τον Ε. Σίνο(85′).

Άριστος ο διαιτητής Αλιάγας.

ΕΙΔΥΛΛΙΑΚΟΣ: Καπνογιάννης, Λογγαράκης, Κακοσίμος Ε., Βιολέτης, Μαρούγκας, Λάσκος, Κακοσίμος Γ.(62 Γαλάτης), Λιώρης, Δρίκος, Δουδέσης(84′ Αδαμόπουλος), Γκιόκας.

ΚΡΙΟΣ: Σύρος, Καλοϊδάς, Λευκόπουλος(51′ Βαλμάς), Σίνος Γ., Σίνος Ε., Ασβεστόπουλος(68′ Ζώτο), Λινάρδος, Παηυλάκης(75′ Βάντζος), Λαζαρίδης, Αθανασόπουλος, Τόλας.

Μεγαρικός- Αστέρας Άνω Λιοσίων 3-2

Με δυο γκολ του Δέσκου (17′ πέν., 90′) και ένα του Νότα (81′) ο Μεγαρικός γύρισε το ματς και επικράτησε του Αστέρα Άνω Λιοσίων με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί 2-1 με τους Τσεβά(20′) και Κορδούτη(48′).

Καλός ο διαιτητής Νάκος.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Στρατούρης, Ασπιώτης(53′ Νότα), Υφαντής, Πάνος, Σάλτας, Βαγιάνος, Δέσκος, Τοπάλης, Μωραΐτης, Βάλλας(92′ λ.τρ. Τσουκαλάς), Λουκάς(65′ Ρούσσης).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Παπαϊωάννου(66′ Λάσπας), Καλαμιώτης), Αθανασίου, Φουσέκης;, Αλεπούς, ΤΣεβάς, Κορδούτης, Μαρίνης(85′ Γκανιάς), Σέλα, Ελεύθερος.

Ελπίδα Ασπροπύργου – Αργώ Μεγάρων 2-1

Νωρίς – νωρίς εξασφάλισε τη νίκη της η Ελπίδα Ασπροπύργου . Προηγήθηκε  2-0 με τέρματα των Μιχαήλ 11′  και Ντόκα 13′. Μείωσε στο 83′ ο Μπούρης .

Οι νικητές τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες λόγω αποβολών από τον διαιτητή Βεζυράκη των Μιχαλόπουλου Α.81’΄( 2η κίτρινη) , Κωστούλα 86′( κτύπησε αντίπαλο) .

Πανελευσινιακή Ένωση- Απόλλων Ποντίων 3-5

Προηγήθηκε 0-3 ο Απόλλων Ποντίων με τους Χ. Πααπδόπουλο(7′, 14′) και Ι. Χιονίδη(19′), για να ισοφαρίσει σε 3-3 η Πανελευσινιακή Ένωση με τους Παπαδόπουλο 25′, Πέππα Ε. (27′ φάουλ) και Σγουρόπουλο 31′( είχε δοκάρι στο 89′).

Δυο γκολ του Σακίδη(68′, 92′) στην επανάληψη έδωσαν τη νίκη στους Ασπροπυργιώτες .