Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΠ (11/10/20)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Φώτης Περιφάνης

ΑΟΚ Φαλήρου-ΑΟ Πειραιάς 0-2

Αλώβητος πέρασε από τις Τζιτζιφιές ο ΑΟ Πειραιάς, που επιβλήθηκε του αξιόμαχου ΑΟΚ Φαλήρου με 2-0 και  ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα.

Οι Καμνιώτες του Παναγιώτη Ντούνια άνοιξαν το σκορ στο 9’ με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Μανιάτη.
Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη ανέβασαν απόδοση, χωρίς να μπορέσουν να νικήσουν τον γκολκίπερ Ελαφρόπουλο, που κράτησε το σκορ κι έτσι ο ΑΟ Πειραιάς «κλείδωσε» τη νίκη στο 81’ με γκολ του Μανιά από όμορφη προσωπική ενέργεια. Οι Τζιτζιφιώτες, που υπέστησαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους, έμειναν στο 87’ με δέκα, λόγω αποβολής του Τερζάκη με δεύτερη κίτρινη.

Άριστος ο διαιτητής Σερέπας.

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Μπεκήρος, Γερακούδης Ν., Μαρουσάκης, Λέκα, Παλαιστίδης, Τερζάκης, Λαζαρίδης(76’Χριστόπουλος), Τερζής Λ.(68’ Γερακούδης Σ.), Γρυπάρης, Κριεμάδι, Τερζής Σ.(50’ Μαθουδάκης)

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Ελαφρόπουλος, Σίσκοβ, Μανιάτης, Φεργαδιώης, Σαράτση, Τσιτσιλιάγκος(61’ Αρβανίτης), Λαμπρόπουλος(82’ Ραυτόπουλος), Σαρτζετάκης(38’ λ.τρ. Περιφάνης, 82’ λ.τρ. Χατζηνικολάου), Μανιάς, Γονατάς, Ζέρο.

Αργοναύτης – Αστέρια Δραπετσώνας 3-3

«Μέσα από τα χέρια του» έχασε τη νίκη ο Αργοναύτης απέναντι στα Αστέρια Δραπετσώνας.

Η ομάδα του Χατζηκυριακείου προηγήθηκε 2-0 και 3-1 ενώ δέχτηκε την ισοφάριση 3-3  στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τους γηπεδούχους δυο γκολ σημείωσε ο Μπαζάρ στο 21’ και στο 36’ και ένα ο Αγγελακόπουλος στο 53’ .

Ο Πεκόφ πέτυχε δυο τέρματα για τους Δραπετσωνίτες ( 38’ με πέναλτι, 75’)  ενώ το τελικό 3-3 έγραψε ο Μπαχά στο 90+.

Διαιτήτευσε ο Παρισσόπουλος

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Περδικούρης, Μπαλτά, Ντζούρας, Κουράκος, Πιτερός, Αγγελακόπουλος( 90’ Λουκάνι), Γαντζάκης( 82’ Δεμέτης ) Λυσσέας, Σταμούλης, Παπαφώτης, Μπαζάρ

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠ.: Γιαννούλης Χ., Σπυριδωνίδης, ( 33’ Γιαννούλης Κ.) Γεωργαλάς, Κυριακίδης, Γκαϊδόγιαννης, Μπούτας( 61’ λ.τρ. Μάγειρας) , Αλεξέλης( 55’ Μπαχά) Κατωπόδης, Μητσάκος( 55’ Ταμπουρατζής) Αναγνώστη, Πεκόφ.

Γράφει ο  Αντώνης Δαρζέντας

Θησέας – Κύπρος Κορυδαλλού 1-0

Σεφτέ στις νίκες για το Θησέα, που λύγισε με 1-0 την μαχητική Κύπρο Κορυδαλλού.

Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση έβαλε με κεφαλιά στο 66’ ο Χατζηκωστής, ενώ οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 77’ με τον  Τζανή.

Διαιτήτευσε ο Κωνσταντόπουλος.

ΘΗΣΕΑΣ: Κιτσέλης, Παρεμουζιάν Δ. (59’ Τζανής), Γιαννουσάς, Χατζηκωστής, Κουτσονικόλας, Γκούμας (65’ Δεληαντωνίου), Κοζανίτης, Αγκόλι (80’ Πετράκης), Χαλιλάι (80’ Κουκουβίνος), Βλαχουτσάκος, Δάππας (59’ Παρεμουζιάν Χ.).

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Διακάτος, Βασιλειάδης (74’ Ευσταθιάδης), Φασιλής (72’ Χαραλαμπίδης),  Μικρόπουλος, Βαμβακούσης, Τσορμπαζόγλου, Κουτσαβλής, Παπαποστόλου (18’ λ.τρ Μπούλιαρης), Ζαχαρόπουλος, Γκούμας, Τουλιάτος (46’ Μπρέγιαννης).

Ολυμπιακός Κερατσινίου- Πυθαγόρας 1-5

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Πυθαγόρα, που «καθάρισε» στην επανάληψη με 5-1 τον φιλότιμο Ολυμπιακό Κερατσινίου.

Πρωταγωνιστής για τους Περαματιώτες ο Βέττας που πέτυχε χατ τρικ(19’, 38’, 59’), ενώ από ένα σημείωσαν οι  Κυριτσιμπασάκης(51’) και Μηλιώνης(53’).

Οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει σε 2-1 με τον Σπυριδάκη(45’).

Σωστός ο διαιτητής Ζησιμόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τσαλιγιάννης, Αποσπόρης, Σπυριδάκης, Βαρβάκης, Δημόπουλος(84’ Ταγαρούλιας), Σέκα, Σακελαρίου(46’ Πρωτόπαππας), Αλεξόπουλος, Παπαθεοφίλου(66’ Ρακιτζής), Μανώλης(74’ Τρίχας), Καλογήρου.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ:Κωνσταντόπουλος, Σαραντόπουλος, Γριφσιάς(46’ Λυμπέρης), Νάνο, Μαρτσόπουλος, Τριανταφύλλου(74’ Δεντόπουλος), Κυριτσιμπασάκης(60’ Ιωσηφίδης), Σάσσαρης(46’ Μηλιώνης), Βέττας(68’ Κωνσταντίνου), Δαμαλίδης, Λυμπέρης.

Νέο Ικόνιο- Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 2-0

Ιδανική πρεμιέρα για το Νέο Ικόνιο, που κατέβαλε με 2-0 τον νωθρό Ποσειδώνα Χατζηριακείου.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους νικητές έβαλαν οι Σταυράκογλου Β.(29’) και  Κοντογεώργης Α.(81’).

Καλός ο διαιτητής Μαρινάκης.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Βορρίσης, Κόντζογλου, Τριαντάφυλλος (76’ Κοντογεώργης Δ.), Αράπι, Τοκατλιάν, Λαγάνης, Δρογκίτης (72’ Ιωαννίδης), Γκεγκάι, Σταυράκογλου Β., Κοντογεώργης Α., Λιόσης (60’ Σταυράκογλου Δ.).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ: Χατζαντωνης,Αναζικος(69 Κόλλιας),Βασιλειάδης(43 Σακαρακης,Αμίλητος(69 Βούλγαρης,Ραπτόπουλος,Παλμός,Ευστρατίου,Ζαχαρίου,Ψαρουδης(60 Βερροιοπουλος),Κόκκινος(43 Λιβάνιος),Ζομπας