Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΠ (3/3)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

ΑΕ Χατζηκυριακείου – Ατρόμητος Κερατσινίου 0-4

Συνεχίζοντας την φρενήρη κούρσα του για την άνοδο ο Ατρόμητος Κερατσινίου επικράτησε στην επανάληψη  του ουραγού Χατζηκυριακείου με 0-4 .

Οι γηπεδούχοι κράτησαν καλά για ένα ημίχρονο , αλλά στο β’ ήλθε η κατάρρευση .

Δυο  τέρματα σημείωσε ο Τσιρίδης (  56’ ,88’) και από ένα οι Ρούσι 52’ και Λούπι 70’.

Καλός ο διαιτητής Ζέρβας

ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ : Κούβαρης, Παπαθέου, Χαλκιόπουλος, Μπάλιας( 60’ Νάνος) Κασελάκης Γ., Παραγιός, Γεωργίου Γ., Πολίτης ( 46΄Στεφανίδης) Μαστοράκης( 69’  Κούκουρας) , Ζάχαρης( 61’΄Ζωγραφάκης) Γεωργίου Α.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Μπαλαφούτης, Κλόκουζας, Μπάμι, Φούντας, Μαυριδόγου, Παπαδάτος, Μαυράκη( 56’ λ.τρ Λούπι), Νερσεσιάν,( 50’ Τσιρίδης) Ρούση( 70’ Λέκκας) Τσιανάκας, Ματράκας,

Νέοι Δραπετσώνας – Δίας Κορυδαλλού 0-3

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Δία Κορυδαλλού που επικράτησε με 0-3 στη Δραπετσώνα των Νέων.

Ο Καφταντζής στο 14’  άνοιξε το σκορ , για να σημειωθούν δυο ακόμα τέρματα στην επανάληψη από τους Σαλή 51’ και Φίλη στο 83’ .

Άψογος ο διαιτητής Δαμιανάκης.

ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ : Ζερβάκος, Πουλής, Σαρηγιαννάκης, Λαμπρινού( 67’ Μπάρκα) , Τζόλης, Ικονόμη( 77’ Κατρακύλας) ,Παπαδόπουλος, Φίτσο, Τσελέπης( 79’ Παπαδάτος) , Αθανασίου, Γιώργο( 67’ Μπεκιράι)

ΔΙΑΣ : Αρβανίτης, Μοσχονάς, Βαβουράκης, Πιταράκης, Πηλίδης, Πούλιας, Αϊβατίδης ( 60’ Σκούταρης Β.) , Χαρατσάρης ( 69’ Σκούταρης Ν. , Μπουρογιαννόπουλος, Σαλής( 78’ Ντουμιτρίου ) , Καφταντζής  ( 75 Φίλης )

Πειραϊκός- Φοίνικας Αγίας Σοφίας 1-0

«Χρυσή» νίκη στο 95’ για τον Πειραϊκό που κατέβαλε με 1-0 τον απαρηγόρητο Φοίνικα Αγίας Σοφίας και πραγματοποίησε ένα πολύ σημαντικό βήμα για την άνοδο.

Το γκολ που χάρισε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στους γηπεδούχους πέτυχε με ασύλληπτο σουτ ο Ράμο στο 93’.

Οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 37’ με τον Παφίλη.

Καλός ο διαιτητής Ιωαννίδης.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Μπακαλάρος, Κυρτίδης(71’ Φρυτζάλας), Καλυβοκάς, Θεοχαράκης, Θηραίος(64’ Λούπος), Φυσάκης, Ράμο, Γκούρι, Σκόκοτας(55’ Παυλίδης), Παφίλης, Σεϊνταράσι(83’ Χλιάρας).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σταυρίδης, Γούτης(81’ Κοντογιαννόπουλος), Αντωνίου, Δεδούσης, Λεβάντης, Αλούση, Μαστρόκαλος(92’ Κοντεσόπουλος), Περάμαντζης(76’ Τσουανάτος), Κοκκινάκης(65’ Γιαννακοδήμος), Κολλυρόπουλος, Στρίγγος.

Αργοναύτης- Σαλαμινομάχοι 3-1

Δεύτερη σερί νίκη γιατον Αργοναύτη, που μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση κατέβαλαν με 3-1 τους φιλότιμους Σαλαμινομάχους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7’ με τον Θεμελάκη. Οι νησιώτες στη συνέχεια έχασαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τους Παπαθεοχάρη και Λεκάκη(απέκρουσε σωτήρια ο Τσιαβός), χωρίς να μπορέσουν όμως από εκεί και πέρα να διεκδικήσουν κάτι από το ματς.

Στην επανάληψη οι Χταζηκυριακιώτες σφράγισαν τη νίκη τους με γκολ που σημείωσαν οι Μπαλτά(64’) και Καψάσκης(82’).

Οι Σαλαμίνιοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 89’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λεκάκη, που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Μπαλτά.

Καλός ο διαιτητής Γιανναράκης.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Τσιαβός, Μπαλτά, Μπίτσας, Γκόλφης, Πράπας(78’ Αντιμπεκιάν), Δρακόπουλος, Θεμελάκης(80’ Χατζηαργυρός), Γκέκας, Λιάρος, Καψάσκης(85’ Μωραΐτης), Κουρκούλης.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Κουτσοπέτρος, Παραμπάτης, Παρθένης(76’Φουρίκης), Καφούρος, Πέτρου, Αντιμαχίτης(76’ Ρεμούνδος), Δουμένης, Κουκής(46’ Σεργίδης), Σούλτος, Παπαθεοχάρης(66’ Τσουβαλάς), Λεκάκης.