Οι αγώνες στην Β’ κατηγορία του Πειραιά (19/10) – Αναλυτικό ρεπορτάζ

Προφήτης Ηλίας- ΑΟΚ Φαλήρου 2-0

Σημαντική νίκη για τον Προφήτη Ηλία που παραμένει αήττητος . Κατέβαλε 2-0 τον αξιόμαχο ΑΟΚ Φαλήρου, σημειώνοντας δυο τέρματα στη λήξη κάθε ημιχρόνου. Με .Σιάκουλη 44′( αυτογκόλ) και Γιαλελή 90′.

Καλός ο διαιτητής Σκαλτσής Θ.

ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ: Αμερικάνος, Αλαϊμπέι, Τσάδαρης, Βοστάνης,( 78′ Βρουλιδάκης) Ασπρούλης, Βισβ’ικης,. ‘Άγγος, Γκούρι, Κίσσας( 47’΄Σταματέλος) Τσιρτσίκος, Ευγενίας,( 72’ Γιαλελής)

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Σαλομίδης, Ανδρώνης( 38′ λ.Τρ. Κώτσης) , Καρανίκας Τσεκούρας, Σιάκουλης, Ελευθεράκης, Νέρβιν, Σπανόπουλος, Σπηλιωτόπουλος ( 67′  Κάραβος), Κωστάκης( 77′ Κυριακάκης) , Χατζής

ΑΕ Νεάπολη- Πανιώνιος Κερατσινίου 1-1

Από το α’ ημίχρονο κρίθηκε το παιχνίδι της ΑΕ Νεάπολης με τον Πανιώνιο Κερατσινίου που έληξε ισόπαλο 1-1.

Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Χαρτοματζίδη στο 12′ και ισοφάρισαν οι Κερατσινιώτες με τον Μυλωνά στο 40′.

Διαιτήτευσε ο Σακκάς

ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ: Μαυροειδής, Μαρίνος( 46′ Γκενεράλης)  , Παπαναστασίου, Πνευματικός Ρ., Πνευματικός Ι.,Αναστασιάδης( 46′ λ.Τρ Μοβσεσιάν) , Χαρτοματζίδης , Μαυροειδής, Τσουβαλάς( 78′ Πετράκης) , Δημητρακάκης Ε., Παναγιωτόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡ: Εφαπλωματίδης, Ατζαμής, Μορίν, Προβής, Πατρίδας,Αθανασίου( 70′ Τριανταφύλλου) Κουδουνάκος, Πολίτης, Μάνδυλας( 46′ Μπέκος) , Φράγκος, Μυλωνάς( 46′ Λιβανός) .

ΑΣ Ποντίων – ΑΕ Χατζηκυριάκειο 2-0

Τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τον ΑΣ Ποντίων που κατέβαλε με 2-0 το Χατζηκυριάκειο.

Ο Κουρτίδης άνοιξε το σκορ στο 20′ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, για να «ζευγαρώσει» τα τέρματα της ομάδας του ο Τσέρος στο 72′.

Καλός ο διαιτητής Μπαλαχούτης.

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Παναγιωτόπουλος, Καραπετσάνης, Πολυχρονάκης, Στυλίδης Χάλαρης, Λύγκος, Μακρυγιάννης( 80′ Θωμαΐδης) Παπαγεωργίου Σ.( 85′ Στάγιας) Τσέρος, Κουρτίδης, Πρωτόπαππας)

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟ: Τρικαμηνάς, Κόφας,Λογοθετίδης, Μάνος, Χριστοδουλάκος, Γαζής, Ίσκο( 76′ Νίνος) Τσιάρας( 80΄Γκοργκόλης) Γιαννουδάκης( 75′ Καραπατάκης ) Τοξόπουλος, Χάγκα.