Οι αγώνες στην Β’ κατηγορία του Πειραιά (24/10)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Ήφαιστος- Νέοι Ευγενείας 2-0

Με νέο προπονητή τον Μανώλη Θέμελη, καθώς προχθές λύθηκε η συνεργασία με τον Κώστα Διαμαντόπουλο, ο Ήφαιστος επικράτησε των Νέων Ευγενείας με 2-0.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους Νικαιώτες σημείωσαν οι Γιακουμάκης15’ και Γκοτζάι 80’( η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Αθανασάκη και άλλαξε πορεία ξεγελώντας τον τερματοφύλακα). Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δυο ομάδες το ματς, αφού αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη από τον καλό διαιτητή Λυτρίβη οι Γκοτζάι και Αθανασάκης.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Πανάγου, Χάιδος, Οικονομάκος, Λοκώσι, Δρακουλάκος, Γκίλας, Γιακουμάκης(87’ Αζιζάι), Κουτσόπουλος, Καρασμάνογλου(82’ Κωλέτσης), Ουσταμπασίδης Κ.(59’ Πέκος), Γκοτζάι.

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ: Βλαχόπουλος, Καραπετιάν, Ευτυχίδης, Ρηνιώτης, Αθανασάκης, Ευγενείας(72’ Σταματέλος), Χριστοδούλου(50’ Κλόκουζας), Μπαρέλης, Γκαλιμανάς, Νομικός, Πρωτόπαππας(80’ Κουτουκιάδης).

Αστέρια Δραπετσώνας- ΑΕ Σαλαμίνας 2-1

Πιο ψυχωμένα στην επανάληψη τα Αστέρια Δραπετσώνας αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στην επανάληψη επικράτησαν της ΑΕ Σαλαμίνας με 2-1 χάρη σε τέρματα των Μεράπ(58’) και Λαγάνη Κ.(63’). Οι Σαλαμίνιοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Παπαδημητρίου(39’). Τα Αστέρια είχαν και δοκάρι με τον Μητάκο(9’).

Καλός ο διαιτητής Φουρναράκης.

ΑΣΤΕΡΙΑ: Βορίσης, Φέστας, Ζαχαρίας, Τζίμας, Σκαρμαίας(86’ λ.τρ. Βασαρμίδης), Λαγάνης Σ., Μητσάκος(65’ Σγαρδέλης), Καραθεόδωρος, Μεράπ, Λαγάνης Κ.(81΄Θεοδωρίδης), Διακάκης,

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Μπούτης, Μπαρμπέρης, Ψαρράς, Καρποντίνης, Παρθένης(78’ Κότσας), Αντιμαχίτης, Παπαδημητρίου, Φαρμακόρης(71’ Πανταζής), Μεσολόγγης(46’ Αστερίου), Τρικαμηνάς Α., Τρικαμηνάς Δ..

Θησέας- ΑΟ Πειραιάς 0-2

Σεφτέ στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο για τον ΑΟ Πειραιά, καθώς έκαμψε στη Νίκαια με 2-0 το Θησέα. Και τα δυο γκολ πέτυχαν οι Καμινιώτες στο δεύτερο μέρος με τους Καραβασίλη(46’) και Στέφα Κ.(63’).

Στο 8’ τραυματίστηκε στο χείλος ο Μαθιουδάκης των γηπεδούχων και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου του τοποθετήθηκαν ράμματα.

Σωστός ο διαιτητής Ποτόγλου.

ΘΗΣΕΑΣ: Βλαχουτσάκος Η., Κτενάς Θ.(46’ Πατουλιάς), Χαιρέτας Χ.(60’ Λέκκας), Χαιρέτας Δ., Γιατσάι, Παραγυιός, Ρενιέρης, Μαθιουδάκης(8’ λ.τρ. Αντύπας), Δεληγιαννίδης, Βλαχουτσάκος Γ., Μαχαίρας.

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Στρουμπούλης, Χατζηκωνσταντίνου, Αθανασίου, Πητερός, Βοστάνης, Δημητρίου, Στέφα Κ., Κουτσούμπας(82’ Σαγγουρής), Μανιάτης(64’ Στέφα Κλ.), Ζαφειρίου, Καραβασίλης(88’ Μαραγκόπουλος).

Πανφαληρικός- Μιθριδάτης 0-0

Χωρίς γκολ έληξε η συνάντηση του Πανφαληρικού με τον Μιθριδάτη ( 0-0) . Την ευκαιρία του αγώνα έχασαν οι γηπεδούχοι στο 92’ με τον Σουράνηπου από ένα μέτρο έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Καλός ο διαιτητής Τσονάκας .

ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Χατζησταύρου, Σουράνης , Μαυρέλης( 65’ Παπαϊωάννου ) Τουρουντζής, Ξύγκος, Γουνελάς ( 72’ Χατζηβασιλείου) , Μαυρίκος( 83’ λ.τρ. Φωτιάδης) , Τσανεκλίδης, Δαγκλής,. Ντουλελλάρι , Δαμίγος.

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ: Χαλιβόπουλος, Παρασκευόπουλος, Κυνηγόπουλος, Κουϊμτσίδης Κ., Παντελής( 67’ Κουϊμτσίδης Λ.)Σαμλίδης,Αξιονίδης( 85’ λ.τρ. Βασιλειάδης)  , Σιδηρόπουλος, Σκαρποθέος( 53’ Κουσμίδης)  Ανδρεάδης, Μανουλίδης

Πειραϊκός – ΑΟΑΔ 2-1

Πρώτη νίκη και πρώτοι βαθμοί για τον Πειραϊκό που επικράτησε με 2-1 του ΑΟΑΔ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24’ με πέναλτι του Μπάλα , στο οποίο υπέπεσε ο Θηραίος( απέκρουσε σαν αμυντικός πάνω στη γραμμή) .

Αν και με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ μέσα σε λίγα λεπτά με τους Κιάρι 61’ και Παφίλη 65’ .

Άψογος ο διαιτητής Παπανδριόπουλος .

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ : Κυράτσης, Σαμχαραούλι , Τιπτίδης, Καμενίδης, Μητσοκάπας. Θηραίος, Ξυμιαλής  ,  Παρασκευόπουλος( 68’ Μηλιώνης)  Παφίλης( 68’ Χαλιάσος) , Κιάρι, Κούπας ( 30’ Νότης)

ΑΟΑΔ: Καραμπλιάς,  Σταματίου( 68’ Βογιατζής) , Μιχαήλ, Αθανασίου, Βασιλείου, Σιμάκος( 71’ Ζερβάης) , Σελιχάτ, Χατζηβασιλείου, Αναστασίου, Μπάλας Κάπα( 80’ Νικολαΐδης)