Οι αγώνες στην Γ’ ΕΠΣΠ (18/1)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης.

Πυθαγόρας – ΑΕ Χατζηκυριακείου 0-2

Από το α’ημίχρονο « καθάρισε »  το Χατζηκυριάκειο το παιχνίδι και νίκησε στο Πέραμα τον Πυθαγόρα με 2-0 .

Μόλις στο 4’ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Κοσυφάκη.

Διπλασίασε ο Πετρούτσος στο 26’.

Πολύ καλός ο διαιτητής Δαμιανάκης.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Καμπόσος Γ., Λακέρδας, Ισαακίδης( 68’ Γκλεζάκος) , Πατεράκης, Κοσυφάκης Βραχνός, Καμπόσος Κ.( 60΄Σκαλτσάς) , Χάλαρης, Αποστολόπουλος( 80’ Ραβανός) Σμυρλής) Μαλλιαρός

ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ: Γερανάκης, Κόφας, Γεωργίου. Λογοθετίδης,  Μπριλάκης( 60’ Κάπαρης)Τσάσης( 85’ Νταής), Κούκουρας, Σιγάλας, Κεσανίδης ,Πετρούτσος, Καμαράδος( 65’ Φάσκο)

Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Ένωση Καμινίων 0-5

Σαρωτική η Ένωση Καμινίων συνέτριψε τον ουραγό Πήγασο Αγίου Διονυσίου μέσα στην Δραπετσώνα με 5-0.

Για τους νικητές δυο γκολ σημείωσε ο Πληβούρης Δ.( 11’,70’) και από ένα οι Χατζής 34’,Χαραλάμπους 38’, Φλέγκας 72’.

Καλή η διαιτησία του Μαυρομιχάλη.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Παπαθανασίου( 71’ Λυμπερόπουλος) Βαρβαρίδης, Κακλαμάνος, Μούγιος, Ζερβός, ΠαπαδόπουλοςΧ., Φρονιάδης, Σακκάς, Σούλιος, Τουλουμτζής, Ζουριδάκης

ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ:  Μαυροειδάκης, Μπεντενιώτης Σ., ( 76’ Γιώτης ) Φλέγκας,Μπαρμπάτης  ,Μπεντενιώτης Φ.,Χαραλάμπους( 46΄Στέφα) , Γεροντής, Λεβαντής, Μανταμίρ.,Πληβούρης Δ., Χατζής( 65’ Ζώτος)

Λέοντες Καμινίων – Δίας Κορυδαλλού 1-1

Στο τελευταίο 20λεπτο κρίθηκε το παιχνίδι των Λεόντων Καμινίων με τον Δία Κορυδαλλού που έληξε ισόπαλο1-1 .

Οι γηπεδούχοι με τον Παύλο Καπνίση για πρώτη φορά στον πάγκο τους προηγήθηκαν στο 71’ με τον Δερμεντζόγλου. Οι Κορυδαλλιώτες που ήταν και το φαβορί για τη νίκη κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα στο 90’ με γκολ του Φιλιππάκου.

Πολύ καλός ο διαιτητής Φωτιάδης.

ΛΕΟΝΤΕΣ : Κύργιας, Ντιγκάκης, Καλής Βράκας, Σφήνας, Αποστόλου, Αγκαλίου( 67’ Καραμανώλης)  Αναγνώστου, Καστανός, Δερμεντζόγλου, Αϊναλής( 54’ Αντωνίου, 85’ Κονδύλης  )

ΔΙΑΣ : Δόνας, Ρίζος, Λαζαρίδης ( 46’ Φιλιππάκος) , Ανδριώτης, Αποσκίτης, Βαβουράκης, Λαλαΐτης, Χαρατσάρης ( 85’ Λεκίδης) , Γιαννιτσιώτης, Χαρατσάρης, Διαμαντής( 75’ Μάμας)

Φίλαθλοι- Άνω Νεάπολη 2-0

Επιστροφή στις επιτυχίες για τους Φιλάθλους που κατέβαλαν στην επανάληψη την Άνω Νεάπολη με 2-0.

Ηγέτης και σκόρερ των νικητών ο Αυγουλέας που πέτυχε και τα δύο γκολ( 49’, 75’ ).

Καλός ο διαιτητής Ρίζος. Στο  80’ απέβαλε τον Μπουρίκο, που εξύβρισε τα θεία και στο τον Ντέλο με δεύτερη κίτρινη.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Ζαχαράτος, Καλτσάς Α., Μακρυγιάννης(75’ Τσέλα), Κελίτσι, Βιτάλης, Κατσακούλας, Ρούκας, Καστρίτης(46’ Μπουρίκος), Αυγουλέας(76’ Στεφανόπουλος), Παπακίτσος, Ντέλος.

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Κουλικούρδης, Σαρρής(75’ Μανιτάκης), Πίνας, Χολέζας, Καρνάτος, Σπυρόπουλος, Κριμίλης, Μάνκο(76’ Ιωαννίδης), Μαμάης, Σπανάκος(75’ Κώστα), Βατούγιος.

Ολυμπιακός Περάματος- ΑΣ Κωφών 1-0

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό Περάματος, που κατέβαλε τον σκληροτράχηλο ΑΣ Κωφών με 1-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Τάνκα  στο 62’. Στη φάση του γκολ διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φιλοξενούμενοι για οφσάιντ.  Στο 78’ ο διαιτητής Κορώνας  απέβαλε από τους Κωφούς τον  Ρέθη για εξύβριση.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡ.: Λάτσης, Πυλαράς, Ντέμα Α., Χατζηνικολαόυ, Μαντάς, Κουρκούλης, Τάνκα, Μπιρλούδης(72’ Αλούσης), Στεφανούλης(60’ Ντέμα Α.), Καλούδης(90’ Τζουανάτος), Τσαούσης.

ΑΣ ΚΩΦΩΝ: Μπάκας, Αλιάι, Κουιμτζής, Τσακουμάκος, Ρέθη, Γκόντζιλ, Σκαρμούτσος(55’ Δοκιανάκης), Δούλης, Βαζαίος(83’ Καραμπάσης), Μαγκλάρας, Λέκα.