Οι αγώνες στην Γ’ ΕΠΣΠ (2/3)

Αναλυτικό ρεπορτάζ

Αστέρας Κερατσινίου – Φίλαθλοι 4-0

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση ο Αστέρας Κερατσινίου νίκησε εύκολα με 4 –0 τους Φιλάθλους και βρίσκεται σταθερά στη δεύτερη θέση.

Η ομάδα του Γιάννη Δεσποτίδη σημείωσε από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Γκαϊδατζή 11’ και Δαούτη 44’ στο α’ και Μπαρέλη 50’(απευθείας κόρνερ) και Βασιλικό 76’.

Καλή η διαιτησία της Τζίκα που απέβαλε στο 50’ από τον πάγκο των Φιλάθλων τον προπονητή Χρήστο Καλτσά.

ΑΣΤΕΡΑΣ :Λαζαρόπουλος( 77’ Νικολακάκος) , Τζώρτζος, Χριστοδούλου, Βασιλικός, Βουμμβουλάκης, Φλωρόπουλος, Γκαϊδατζής, Μπαρέλης( 68’ Κόκκινος) , Δαούτης, Νίκανδρος( 81’ Στριμπούλης) , Μαρκαντώνης.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Καλτσάς Κ., Λαμπρόπουλος, Γκόλφης, Κελίτσι, Νούσης, Τριβιζάς, Μαραγκουδάκης( 46’ Καλούμενος) Βαζαίος, ( 72 Καλτσάς Α .,Μαστροπαύλος( 80’΄Βρύνιος) Πόπα, Ντέλος.

Σπίθα – ΑΟ Καραβάς 1-4

Σε μεγάλη μέρα ο ΑΟ Καραβάς σάρωσε με 4-1 τη Σπίθα πετυχαίνοντας τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη.

Οι Νικαιώτες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 8’ προηγήθηκαν με τον Καφαταρίδη.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη γι’ αυτούς . Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να συνέρχονται σιγά – σιγά και μέσα σε λίγα λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου « γύρισαν » το παιχνίδι με τέρματα των Συναδινού 41’ και Δρουχούτου 45’.

Ο Καραβάς συνέχισε να είναι καλύτερος και πιο ουσιαστικός στην επανάληψη σημειώνοντας δυο ακόμα τέρματα με τους Βασιλειάδη 68’ και Χουχούλη 82’.

Στο 84’ σε μια αψιμαχία μεταξύ παικτών αποβλήθηκαν ο Μόλακας από την Σπίθα( απώθησε αντίπαλο) και από τον Καραβά οι Κονδύλης ( απώθησε τον διαιτητή) Συριανός( 2η κίτρινη).

Άψογος ο διαιτητής Γκολές.

ΣΠΙΘΑ: Φανουργάκης, Νόκες, Τσιμπλάκης( 70’ Μόλακας) Θεοχαρίδης, Παπαδόπουλος, Θεοδώρου, Ζώρζος( 53’ Μπορμπότης), Τσουμενής, Καφαταρίδης, Κανταρίδης, Κοντός( 46’ Παλατιανός) .

ΚΑΡΑΒΑΣ: Παπαθανασίου, Χουχούλης( 87’ Κούβαρης) , Βασιλειάδης, Συριανός, Κονδύλης, Λώλος, Μαλίκας Δρουχούτος, Συναδινός( 88’ Στρατήρος), Σαουλίδης, Ρηγούτσος( 72’ Μπέσης)

ΑΣ Κωφών – Ολυμπιακός Κερατσινίου 1-1

Οδυνηρή απώλεια βαθμών για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στο ΣΕΦ όπου παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον αξιόμαχο ΑΣ Κωφών.

Οι φιλοξενούμενοι που ήταν αρκετά κακοί , προηγήθηκαν στο 31’ όταν από σουτ του Καραγιάννη η μπάλα βρήκε το πόδι του Κούβαρη και κατέληξε στα δίκτυα.

Στο 64’ οι Κωφοί ισοφάρισαν με «βολίδα» του Κούβαρη σχεδόν από την σέντρα του γηπέδου ΄ενώ έχασαν ευκαιρίες ακόμα για τη νίκη .

Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία του Καρανάνου.

ΑΣ ΚΩΦΩΝ: Μπαχάς, Γαλάνης, ( 80’ Γκιούρα) Δοκιανάκης, Τσάτσης, Τσακουμάγκος, Πρέθι, Λέτσκα, Κούβαρης, Τρακάκης, Καπετανάκης( 60’ Γιασιάς) Κουτσουράκης( 85’ Κουϊμτζής)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ.: Καρδάσης, Σαλονικίδης, Φούντας, Μπίνης( 52’ Λουάκο) , Κομορτζής( 46’ Μικέλης) , Χατζηνικολάου, Καραγιάννης, Φέρρας, Μπαϊραμπάς, Καλούδης( 54’ Βαμβακάρης) , Δελής

Δάφνη Ταμπουρίων – Λέοντες Καμινίων 2-1

Μετά από μέτριο αγώνα η Δάφνη Ταμπουρίων νίκησε τους Λέοντες Καμινίων με 2-1 .

Η ομάδα του Παύλου Καπνίση προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Κουρτέση 42’ και Αλιφραγκή 48’.

Οι Καμινιώτες που παραμένουν χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα μείωσαν στο 89’ με τον Αυγουλέα . Στο 90’ ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Κουτσούμπα από τον γκολκίπερ Σορώτο , αλλά ο κατά τα άλλα πολύ καλός διαιτητής Αναστασίου, έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

ΔΑΦΝΗ: Σορώτος, Γκάρας, Μουστακίδης , Κουρτέσης Βαρβαρίδης , Σαραφόπουλος, Κοντομάρης ( 66’ Μπεκάκος) , Κουβάτσος, Μπαρούς ( 88’ Δεληγιαννίδης) Τερζής, Αλιφραγκής( 55’ λ.Τρ. Σπιθούρης).

ΛΕΟΝΤΕΣ: Τριανταφύλλου( 46’ Σιδηρόπουλος) , Ντιγκάκης, Σαμαράς, Κάστανος ( 55’ Πατσός), Σφήνας, Γεραμάς, Ιωαννίδης, Νέστορ( 10’ λ.Τρ Καραμανώλης) , Πετρίδης Αυγουλέας, Κουτσούμπας.

Άνω Νεάπολη- Ένωση Καμινίων 1-0

Με κεφαλιά του Γρηγοριάδη στο 20’ η Άνω Νεάπολη νίκησε την Ένωση Καμινίων και την προσπέρασε στην βαθμολογία.

Οι νικητές έμειναν με δέκα παίκτες στο 67’ λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Δαρείου που υπέπεσε σε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Κοντεσόπουλος και απέκρουσε Κόστα.

Σωστός ο διαιτητής Σκαλτσής .

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Κόστα,Σαμαράς, Κασκαμπάς, ( 561’ Μαυράκης) Χολέζας, Γρηγοριάδης, Δαμιανίδης ( 28’ λ.Τρ Τζέλης) , Κριμίλης, Βατούγιος, Δαρείου, Σπανάκος( 61’ λ.Τρ. Ροφήτης) Μηνάγιας.

ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ: Μπεντενιώτης Π., Στέφα, Σωτήρης(52’Νανάκας) Μπεντενιώτης Φ, Γαλάνης, Λεβαντής, Μπεντενιώτης Σ., Κολύτας, Πληβούρης, Κοντεσόπουλος, Γεροντής.

Πειραϊκή – Ολυμπιακός Περάματος 2-1

Στην επανάληψη η Πειραϊκή γύρισε το παιχνίδι και νίκησε τελικά με 2-1 τον Ολυμπιακό Περάματος .

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 39’ με τον Σιμιτζή, αλλά ο Μπάλιας στο 49’ και ο Κυδώνης στο 76’ πέτυχαν τα τέρματα της Πειραϊκής.

Οι Περαματιώτες διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον βοηθό Καρανάνο στη φάση του δεύτερου γκολ υποστηρίζοντας ότι προήλθε από οφσάιντ.

Επίσης έχουν παράπονα από τη διαιτησία του Ντουμιτρέσκου . Στο 86’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Άννης.

ΠΕΙΡΑΪΚΗ: Γερανάκης, Αβραμίδης, Παντελάτος, Μαυρέλης, Ευαγγελίδης. Κυδώνης, Μπάλλιας, Μάσιος( 46’ Σδρένιας) Δημητριάδης, Νάνος, Λέλης( 90’ Μπάκας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡ.: Πούλος , Προκόπας, Μπιρλούδης, Μαντάς, Άννης, Ταγαρούλιας, Τσαούσης, Κοσολάποβ,( 55’ Φίνας) Σιμιτζής , Κεραμάς, Παπανδρέου.