Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στη Β’ ΕΠΣΠ(11/1)

Αναλυτικό ρεπορτάζ γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Αστεριά Δραπετσώνας- Φαληρικός 0-3

Στην επανάληψη ο Φαληρικός ξεπέρασε το εμπόδιο των φιλότιμων Αστεριών Δραπετσώνας με 3-0 και συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία.

Δυο γκολ για το συγκρότημα του Δημήτρη Γιαννούλη έβαλε ο Μιτσάνι(65’, 79’) και ένα ο Μπάκας(53’).

Και οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα, καθώς ο διαιτητής Αλατσάκης απέβαλε τους Ταμπουρατζή(59’ χτύπημα εκτός φάσης στον Κασάρα) και Βιδάλη(63’ εξύβριση φιλάθλου).

ΑΣΤΕΡΙΑ: Θωμαΐδης, Πετεινός, Μπιτσίκας(55’ Γιαβάσης), Κατωπόδης, Μάγειρας, Μπούτας, Μητσάκος(84’ Παπούλιας), Ταμπουρατζής, Μπέλης, Λιάκος(79’ Αναγνώστη), Γεωργαλάς.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Γραίος, Μπάκας, Κάτσος(82’ Μαρουσάκης), Μπέτσος, Βιδάλης, Σταθαράς, Πέρρος, Κασάρα, Βέττας(74’ Σαραντάκος), Μελαμπιανάκης(70’ Ντερ Κρικοριάν), Μαυρίδης(53’ Μιτσάνι).

Ήφαιστος – Ολυμπιακός Κερατσινίου 5-1

Σαρωτικός στην επανάληψη ο Ήφαιστος συνέτριψε τον Ολυμπιακό Κερατσινίου με 5-1 .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24’ με τον Σιδηρόπουλο  ενώ στο 44’ έχασαν πέναλτι με τον Βασίου( άουτ) .

Οι Κερατσινιώτες ισοφάρισαν στο 51΄ με τον Μπακάλη , αλλά από κει και πέρα ξεκινά η κυριαρχία του Ηφαίστου.

Στο 57’ ο Λάλα , στο 61’ ο Καμαρά , στο 69’ και πάλι ο Σιδηρόπουλος και στο 77’ ο Γκιόκα ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο των  γηπεδούχων.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Πουλόπουλου.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ :Σπαχίου, Παπαδάτος, Μπένα, Βασίου, Λοκόσης, Λάλα, Σιδηρόπουλος( 82’΄Φάλο) Γκιόκα , Μεταξάς, Κούτρης, Καμαρά

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ.: Νταούλια , Αποσπόρης, Παναγιώτου, Κεφαλίδης, Καθαρόπουλος Δ., Πολίτης  ( 57’ Γερόλυμος ) Νομικός, Καθαρόπουλος Α., Μπακάλης(  82’Παπαγιάννης ) Παπανδρέου( 68’ Σακελλαρίου  ) Πρωτόπαππας

Κύπρος Κορυδαλλού- Παντζιτζιφιακός 1-3

Σπουδαία νίκη για τον Παντζιτζιφιακό, που λύγισε με 3-1 στον Κορυδαλλό την αξιόμαχη Κύπρο και συνεχίζει το αήττητο σερί της τις τελευταίες εννιά αγωνιστικές, ενώ διατηρείται σταθερά σε τροχιά ανόδου.

Τα γκολ για τους νικητές έβαλαν οι Γιαλουράκης(33’,)  Φόνσος(49’) και Ελευθεράκης(64′).

Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με πέναλτι του Σφυρή(43’).

Καλός ο διαιτητής Μπαλαχούτης.

ΚΥΠΡΟΣ: Σίνα, Πρελασάι(71’ Χατζησεβαστός), Λοξός(75’ Σταματούκος), Φρυγανάς, Καζιάνης, Σφυρής, Καλαϊτζάκης(61’ λ.τρ. Τζιμιτάκης), Νάνος, Μαυρουδής, Βαλσαμίδης, Παπακίτσος.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ: Λαζόπουλος, Φόνσος, Μωχάμεντ(72′ Κωνσταντίνου), Γιαλουράκης, Καρανίκας, Κουλάι(82’ Ζίνισσας), Φράγκος, Μήτσιος, Κωστής(69’ Κουρτεσιώτης), Ελευθεράκης(90′ Σωτηριάδης), Ανδρώνης.

Πειραϊκός – Ένωση Καμινίων 1-4

Σαν σίφουνας πέρασε από τις Τζιτζιφιές η Ένωση Καμινίων  όπου σάρωσε τον  Πειραϊκό με 1-4 .

Οι νεαροί Καμινιώτες σημείωσαν από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο α’ μέρος με τον Κακαβογιάννη ( 25’, 38’) και στην επανάληψη με τον Θηραίο( 56’,78’). Ο τελευταίος είχε και δοκάρι στο 66’.

Ο Πειραϊκός που συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις μείωσε στο 90’ με τον Ζωγράφο.

Σωστός ο διαιτητής Ζησιμόπουλος . Στο 45’ απέβαλε από τον πάγκο των φιλοξενούμενων τον ποδοσφαιριστή Σουλεϊμάνη   για εξύβριση αντιπάλου…

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ : Αμπράμοβ, Καλλίνικος, Ρουμελίδης, Τσαλατσάνης, Πατριώτης, Σαμχαραούλη,Κολοβός. Φραγκάκης, Ζωγράφος , Φώσκολος, Στρίγκος( 69’ Καψωμενάκης)

ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ: Μπροτζάκης ( 85’ Κοκράνης) , Σισίκοβ, Τιπέλης( 81’ Μπέρμπερη) , Δαγκάκης, Λαμπράκος, Σαούλιας, Βέση (81’ Καραγιάννης) , Μπριλάκης, Γιάνκο( 81’ Δαλμήρας) , Κακαβογιάννης, Θηραίος.

Πυθαγόρας- Πανιώνιος Κερατσινίου 0-1

Στο 90′ με πέναλτι ο Πανιώνιος Κερατσινίου επιβλήθηκε με 1-0  στο Πέραμα του Πυθαγόρα και πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του ανασαίνοντας περισσότερο βαθμολογικά.

Το πέναλτι κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Σαλάτας, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Αμέσως μετά το γκολ, ο διαιτητής Δαμιανάκης απέβαλε από τους φιλοξενουμενους τον Γκόλγκαρη για εξύβριση.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Χριστοδουλάκος, Σαραντόπουλος, Τριάντος(68′ Αθανασουλόπουλος), Μετούση, Μαρτσόπουλος, Τριανταφύλλου, Αθανασίου(82′ Κορνελάτος), Μηλιώνης, Κωνσταντακόπουλος(82′ Καντάρας), Δαμαλίδης, Κωνσταντίνου(68′ Καλουτάς).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Φρατζεσκάκης, Μάνδυλας, Κίρκο, Κορκίδης(64′ λ.τρ. Ευθυμιάδης), Ιωαννίδης, Τσάτσης, Κουδουνάκος, Γκόλγκαρης, Τσάτσος(70′ Καραγιάννης), Σαλάτας(92′ Κόκκινος), Κοκόσης(53′ λ.τρ. Τόρα).