Ολυμπιάδα – Αετός Κορυδαλλού 1-3

Με ηγέτη και σκόρερ τον Μάναλη που πέτυχε χατ τρικ ο Αετός Κορυδαλλού νίκησε με 3-1 την Ολυμπιάδα στις Σιταποθήκες και προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Κυπέλλου ( είχε νικήσει 4-0 στον πρώτο αγώνα) .

Μετά από ένα άγονο α’ ημίχρονο ο Μάναλης που μπήκε αλλαγή στην επανάληψη , σημείωσε και τα τρία τέρματα της ομάδας του( 46’,52’,70’) .

Οι Κορυδαλλιώτες είχαν και δοκάρι με τον Μακρή στο 75’.

Για τους γηπεδούχους που υποτάχθηκαν φυσιολογικά , μείωσε στο 88’ με φάουλ του Καμμένου.

Καλός ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Ανυφαντάκης, Τόρρας( 61΄Σταυριανός), Κοτσιοβός, Τυράκης, Νερσεσιάν, Κατσούλης( 78’ Κεραμιδάς) Μίχας( 72’ Παπαδάκης) Παπαφώτης, Λόης, Γκουβέρος, Καμμένος .

ΑΕΤΟΣ: Γεωργόπουλος, Σύρμας( 46’ λ.Τρ Μάναλης) Μακρής, Μπολοβίνος,( 65’ Υφαντίδης) Τριανταάφυλλος, Μπόυκης ( 58’ Παπαδόπουλος Π) Τομάζος, Τουλουβασίλης, Μαυρέλος, Μούτσας, Σιδηρόπουλος .