Ορθια στην Πάτρα η Ηλιούπολη, 2-2 με την Παναχαϊκή

Η Ηλιούπολη απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Παναχαϊκή με γκολ του Χέμπερτ στο 89′.

Η Παναχαϊκή κρατούσε μέχρι το 89′ τη νίκη, όμως μια αδράνεια στην άμυνα στοίχισε τους δύο βαθμούς στη σημερινή αναμέτρηση με την Ηλιούπολη που έληξε 2-2 για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η Παναχαϊκή σκόραρε μετά από 4 παιχνίδια, ωστόσο αγνοεί τη νίκη στον β’ γύρο, με 3 ισοπαλίες και δύο ήττες σε 5 ματς!

Ντεμπούτο στον πάγκο έκανε ο Γιάννης Βογιατζής, που χρησιμοποίησε νεαρούς παίκτες στο β’ ημίχρονο.

Το φιλμ του αγώνα

12′ Σουτ του Βασιλείου, πολύ άστοχο…
15′ Σουτ του Τσαφταρίδη, δεν ανησύχησε ο Κολοβούρη.
19′ Σουτ του Φρίμπονγκ, άουτ.
23′ ΓΚΟΟΟΛ: Φοβερή σέντρα Τοπάλ, τρομερή κεφαλιά του Μυτίδη και 1-0!
25′ Μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη, σε τετ α τετ του Φρίμπονγκ, η μπάλα κόρνερ!
29′ ΓΚΟΟΟΛ: Ο Βασιλείου πλασάρει τον Κολοβούρη για το 1-1!
40′ Καλή ευκαιρία για την Ηλιούπολη με το σουτ του Βασιλείου να περνάει άουτ.
43′ Γυριστό σουτ του Φρίμπονγκ ο Κολοβούρης μπλόκαρε.
44′ Τετ α τετ του Μπουρλάκη, πλάσαρε άουτ! Τεράστια ευκαιρία για να κάνει το 2-1.
46′ Απευθείας φάουλ Κοντοχρήστος με το αριστερό, μπλόκαρε ο Περιστερίδης.
50′ Ο Κοντοχρήστος σέντρα από αριστερά, μπλόκαρε ο Περιστερίδης.
51′ Τεράστια ευκαιρία! Κόρνερ ο Χαντί, ολομόναχος ο Σίλβα η μπάλα άουτ!
67′ Αδύναμη κεφαλιά του Χαντί, η μπάλα στον Περιστερίδη.
74′ ΓΚΟΟΟΛ: Σέντρα Τριμμάτη από δεξιά, έχασε την μπάλα ο Περιστερίδης και ο Μπουρλάκης έκανε το 2-1!
78′ Σέντρα Λιοφάγου από μακριά, η κεφαλιά του Σίλβα πέρασε άουτ!
84′ Γέμισμα Ρουγκάλα, πίσω κεφαλιά Μυτίδη, τετ α τετ ο Μπουρλάκης, τον νίκησε ο Περιστερίδης
89′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Δυνατό σουτ του Χέμπερτ το 2-2 για την Ηλιούπολη.

Παναχαϊκή (Βογιατζής): Κολοβούρης, Σίλβα (82′ Παπαχρονόπουλος), Τσακμάκης, Τοπάλ (88′ Ζυγκερίδης), Μυτίδης (88′ Στασινόπουλος), Ρουγκάλας, Μπουρλάκης, Χαντί, Λινάρδος (69′ Τριμμάτης), Κοντοχρήστος (69′ Λιοφάγος), Κωνσταντακόπουλος.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Περιστερίδης, Βάρκας, Άντο (72′ Γεωργιάδης), Χέμπερτ, Φρίμπονγκ, Γκοτσούλιας, Μπαξεβάνος, Μουριέλ, Βασιλείου (60′ Κωστόπουλος), Τσαφταρίδης, Βοσνακίδης.

Πηγή: sportfmpatras