Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Ο Άρης Βούλας 3-0 τον Παλληνιακό..

Καθάρισε στο α’ ημίχρονο…

Ένα ημίχρονο αποδείχθηκε αρκετό για τον Άρη Βούλας, ο οποίος μέσα 23′ φιλοδώρησε με τρία τέρματα τον Παλληνιακό. Μόλις στο 12′ ο Καβάσης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει ο Πολυχρονιάδης τέσσερα λεπτά αργότερα και να κάνει το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 35΄ο Χριστόπουλος. Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα του α’ μέρος οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και τέταρτο τέρμα, όμως ο Παππάς είδε την προσπάθεια του να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Χριστοφιλέα. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παπάζογλου

ΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Τσιαγκάνης,. Αντάρτης, Καβάσης, Διακρούσης, Βεϊζάι (70′ Φώσκολος), Διγενής (80′ Χρυσάνθης), Πολυχρονιάδης (55′ Τσολακίδης), Μανταλώζης, Παππάς, Χριστόπουλος

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Χριστοφιλέας, Αλβανός (76′ Αναγνωστόπουλος), Ρακιτζόπουλος, Καρακάσης, Κουτσούκος, Μπούρας, Ντρένοβα (46′ Κοκκινάκης), Σκεντούλι, Κοβάνης, Ρουφαγάλας, Σταθόπουλος (46′ Κόντος)