Ο Ίκαρος Καλλιθέας στο β’ μέρος 3-1 λύγισε την ΑΕ Μοσχάτου

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ίκαρος Καλλιθέας που κατέβαλε με 3-1 στην επανάληψη την ψυχωμένη ΑΕ Μοσχάτου .

Το παιχνίδι είχε ένταση κυρίως στην εξέδρα μεταξύ οπαδών των δυο ομάδων , αλλά χάρη στην επέμβαση των ψυχραιμότερων δεν υπήρχε  συνέχεια.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με κεφαλιά του Κ. Αθανασόπουλου .

Η ισοφάριση ήλθε στο 14’ με γκολ του Ντόνε για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι Καλλιθεάτες στον βοηθό Παπανδριόπουλο ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.

Ο Ίκαρος μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη και στο 66’ πήρε το προβάδισμα και πάλι με εύστοχο κτύπημα του Βουρλούμη που καταλογίστηκε σε ανατροπή του Γεωργίου από τον Μπαμπούνη.

Παραλίγο ισοφάριση στο 73’ αλλά η μπάλα μετά την κεφαλιά του Κορρέ που προσπάθησε να αποκρούσει , βρήκε το δοκάρι

Στο 79’ ο Φουντουκίδης με άψογη εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 3-1 σιγουρεύοντας τη νίκη της ομάδας του.

Δεν απέφυγε τα λάθη ο διαιτητής Τσαμούρης.

ΙΚΑΡΟΣ : Αθανασόπουλος Ν. Εμμανουήλ Βουρλούμης Κορρές, Λάλα, Κυριακίδης , Ομεράι, Φουντουκίδης Στούπης ( 81’ Σκούρτας ) Γεωργίου( 85’ Ταράτσας) Αθανασόπουλος Κ.( 72’ λ.τρ.  Ατματσίδης ) .

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Καταχανάκης, Μουντοκαλάκης, Μπαμπούνης, Αλτόγλου, Ρωμανός( 85’ Καρδαράς) Παπαευθυμίου, Πλούσης Γιαννακόπουλος( 87’΄Κοτζαπαναγιώτης) Δουληγέρης ) Συράκος( 81’ Βαρούχας) Ντόνε .