Ο Αίαντας 3-1 την ΑΕ Νίκαιας στην Δραπετσώνα

Επανήλθε στις νίκες ο Αίας Σαλαμίνας μετά και την απώλεια την περασμένη αγωνιστική στο Ικόνιο καθώς επικράτησε με 3-1 της ανταγωνιστικής ΑΕ Νίκαιας στο ουδέτερο γήπεδο της Δραπετσώνας μετά και την ποινή μιας (1) αγωνιστικής που είχε επιβληθεί στους Σαλαμίνιους.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι πήραν “κεφάλι” στο σκορ στο 23’ με τον Πέκωφ με τον Χατζή να ισοφαρίζει το σκορ στο 50’με πέναλτι σε 1-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παπασταύρου νίκησε τον Τερεκανίδη για το 2-1 και στις καθυστερήσεις και πάλι ο Χατζής διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στο 77’ ο Παπασταύρου αποχώρησε.. με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής ήταν ο Τζαγκαράκης.

Αίας Σαλαμίνας: Σαββάκης, Παπαϊσιδώρου, Λιάτος(31′ Χατζής), Δημάκος, Τζιόλας, Παπασταύρος, Δάλλας(75′ Ευθυμιάτος), Κοκλιώτης(31′ Τζαβάρας), Ζέρβας, Bilibashi, Σταφσουλάι(84′ Μπακουλλάτι).

ΑΕ Νίκαιας: Τερεκανίδης, Κατσιγιάννης(72′ Λαγούδης), Ελευθεριάδης(57′ Πασαμιχάλης), Κουρούνης, Πασαμιχάλης, Μηνάγιας(57′ Παπαδάτος), Σφυρής(86′ Ζάρκος), Νταλάκος(72′ Παγώνης), Μπόγρης, Παπαδόπουλος, Πέκωφ.