Ο Αγιος Θωμάς στις καθυστερήσεις 1-0 σόκαρε την Θύελλα Αγίου Δημητρίου

Με γκολ που σημειώθηκε στις καθυστερήσεις ο Αγιος Θωμάς πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Θύελλας Αγίου Δημητρίου και συνέχισε την εξαιρετική πορεία του.

Εφτασε έτσι τους 18 βαθμούς και ανέβηκε στην 5η θέση μαζί με τους Αγίους Αναργύρους, ενώ η Θύελλα έμεινε στους 11 και είναι 8η.

Οι γηπεδούχοι είχαν την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 65′ όταν κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Πατρίκιος Ε. δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ετσι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μεταξούλης έκανε το 0-1, δίνοντας την μεγάλη νίκη στην ομάδα του…

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Καβακλής, Αποστολόπουλος, Πατρίκιος Γ. (79′ Δημητρίου), Γαλάνης, Κυριαζής, Λαγοπάτης, Κουμουνδούρος, Πετράκης (62′ Φραγκεδάκης), Πατρίκιος Ε., Τσακόγιωργας (80′ Τζελέφας).

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ: Πετράκης, Κουζέλης, Τσιγαρίδας, Χατζής, Παπαζαφειρόπουλος, Μάκο, Τζώρτζης, Μεταξουλης, Γεωργογιάννης (80′ Μίχας), Βάρφη (65′ Ζαρκαδούλας), Κολοβός (90′ Νικάκης).