Ο Εθνικός που ξέραμε… 3-0 τον ΑΟ Χαϊδαρίου

Ο Εθνικός επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε του  Χαϊδαρίου με 3-0 και διατήρησε την επαφή με την κορυφή.

Οι “κυανόλευκοι” μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, ανέβασαν στροφές και με δύο γκολ πήραν σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση των τριών πολύτιμων βαθμών από το πρώτο ημίχρονο.

Αρχικά άνοιξαν το σκορ στο 32′ με μια εξαιρετική προσπάθεια του Χρήστου Αντωνίου.

Τρία λεπτά αργότερα ο Παύλος Μακρυγιάννης με μια αριστουργηματική εκτέλεση διπλασίασε τα τέρματα της Πειραϊκής ομάδας και ουσιαστικά έβαλε γερές βάσεις για την κατάκτηση της νίκης.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με σωστή διαχείριση δυνάμεων κατάφεραν να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ με άπιαστο σουτ του Φοφανά Σεκούμπα.

Διαιτητής ήταν ο  Ζιούτος.

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές): Κούμπουλα, Πλουμάτος, Ζωγραφάκης, Χρούστινετς, Κατσογιάννης, Μαλάι(63′ Παπαγγελής), Πολύζος(77′ Σέχου), Μακρυγιάννης(74′ Βαλαβανόπουλος), Γεωργούσης( 63′ Κυριαζής), Σεκούμπα. Αντωνίου(74′ Τσιάβος).

ΑΟ Χαϊδαρίου (Γιάννης Σιλεβίστας): Ανδριόλας, Μέξης, Καλογερόπουλος, Πολίτης (46′ Αννιτσάκης), Μπέλερης, Τσιούλος, Ερρίκος (65′ Τσεμπερλίδης), Μουκίδης, Γκρέμπι (84′ Αρβανιτάκης), Ματτέα (50′ Αποστολόπουλος), Αργυρίου.