Ο Ελπιδοφόρος από τα αποδυτήρια 2-0 τον Πανναξιακό..

Στην κορυφή ξανά…

Mε δύο τέρματα στο πρώτο 25 λεπτο και μάλιστα το πρώτο από τα αποδυτήρια ο Ελπιδοφόρος «καθάρισε» τον Πανναξιακό και πήρε την θέση του στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρέα με τον Φωστήρα. Στο πρώτο λεπτό ο Κορακάκης με κεφαλιά έκανε το 1-0, ενώ στο 25’ ο Κακλαμάνης διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Οι φιλοξενούμενοι από το 80’ έπαιζαν με δέκα παίκτες καθώς τραυματίστηκε ο Παπαδόπουλος και ο Σκούνας είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές βγήκαν μπροστά αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ.. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 31’ ο τερματοφύλακας των νησιωτών Παλάζης είχε αποχωρήσει επίσης τραυματίας. Στο 83’ οι Κηφισιώτες είχαν δοκάρι με τον Γκουτσούλα.

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Ιωσήπου, Στασινός, Καραμπάς, Λίτσος, Λυμπέρης, Ευσταθίου (75’ Ντούμος), Κορακάκης, Καραμέρης (84’ Στρατάκης), Βέρμπης, Γκουτσούλας, Κακλαμάνος (87’ Παπαδόπουλος)

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Παλάζης (31’ Βασιλάκης), Καζανάς, Κουφόπουλος, Πολυκρέτης Κ., Τόσκας, Παπαδόπουλος, Καρούσης, Δήμας, Σταματίου, Στάμος (46’ Πολυκρέτης Ε.), Σουσούνης (62’ Κωττάκης)