Ο Ηλυσιακός 3-1 την Αγία Παρασκευή

Ο Ηλυσιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό από την Αγία Παρασκευή, ωστόσο επικράτησε 3-1.

Η αναμέτρηση έγινε στο «Γ. Λαμπράκης» του Ζωγράφου, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η υποβιβασμένη Αγία Παρασκευή προηγήθηκε μόλις στο 13ο δευτερόλεπτο με πλασέ του Μούζου.

Οι γηπεδούχοι, πάντως, ισοφάρισαν γρήγορα, συγκεκριμένα στο 17′ με δυνατό σουτ του Χαρίτου.

Ακολούθησε κεφαλιά του Καλού στο δοκάρι (30′) και δύο ακόμη πολύ καλές ευκαιρίες για τον Ηλυσιακό.

Πέντε λεπτά αργότερα, έπειτα από φάση διαρκείας, ο Δημοσθενιάδης ανέτρεψε τα δεδομένα με κοντινό πλασέ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 53′ με δυνατό σουτ του Καλού.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Τόλα, Χριστόπουλος (80′ Οικονόμου), Νικολόπουλος, Χατζής, Σουβατζόγλου, Βρυώνης (46′ Τσέργας), Δημοσθενιάδης (46′ Κασσιανός), Χαρίτος, Καλός (67′ Γιαννόπουλος), Μακρίδης, Λέκκας (80′ Κράσι).

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Αραμπατζής, Δημήτρουλας (58′ Νικολάου), Ζάχος, Πρίφτι (77′ Αντωνέας), Μιχαηλίδης, Μυτάκης, Κουτσουπιάς (65′ Χρυσανθακόπουλος), Τσινιάς (46′ Νικολαΐδης), Μπουμπουλίμα (46′ Θεοδωρίδης), Δημητρίου, Μούζος.