Ε.Π.Σ.Π.

Ο Θησέας 3-1 την Δόξα Πειραιά

Την πρόκριση στην παράταση πήρε ο Θησέας που επικράτησε 3-1 της Δόξας Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37’ με πλασέ του Χαραλάμπους και δέχθηκαν την ισοφάριση λίγο πριν ο ρέφερι Κωνσταντόπουλος σφυρίξει για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με πέναλτι του Καλαϊτζίδη.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στην παράταση, όπου η ομάδα του Θησέα σημείωσε δυο τέρματα με τον Γαμβριά στο 100’ (πλασέ μέσα  από την περιοχή) και τον Χαιρέτα με υπέροχο σουτ στο 113’ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Δόξα Πειραιά: Καραμαδούκης Γ., Καραμίντζος, Ιατρόπουλος(74′ Τσιτσής), Τούρλος, Βασιλείου, Κυριακού, Δερβίσης(74′ Καμπουρόπουλος), Γιαλελής(59′ Τότσι), Καλαϊτζίδης(65′ Αγγελακουλάκος), Παπακίτσος, Μακρυωνίτης(65′ Λεκάκος, 106′ Καραμαδούκης Δ.).

Θησέας: Γιαννακουδάκης, Λιανόπουλος,  Αναγνώστου , Γκιάτα(60′ Χαιρέτας), Χαιρέτας Δ., Ούγκρης(91′ Μαρκουλής), Χαραλάμπους(60′ Βλαχουτσάκος), Ψωίνος, Γαμβριάς, Θεοδωρόπουλος(107′ Ζαχαρόπουλος), Αγγειάδης(70′ Κουτσονικόλας).