Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ο Μανδραϊκός 2-0 την Ζωφριά

Επέστρεψε στις νίκες ο Μανδραϊκός στο ντεμπούτο του Άκη Τζουμερκιώτη στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου καθώς επικράτησε εκτός έδρας 2-0 της Ζωφριάς.

Τα  τέρματα σημείωσαν στο πρώτο μέρος οι Λελούδας στο 14’ με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής  και Χαλβατζίου στην εκπνοή του ημιχρόνου με όμορφο πλασέ πάνω στην έξοδο του τερματοφύλακα Πλατανιά (0-2).

Στο  τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Πλατανιάς Ι. τραυματίστηκε στον ώμο και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες.

Διαιτητής ήταν ο  Βάτσιος.

Ζωφριά: Πλατανιάς Ι., Τσαμπούρης, Παρασχάκης(55′ Μαζμανίδης), Πουλικίδης, Λάβδας, Ρεφενδάριος, Πλατανιάς Ι., Ανδριώτης, Ασλάνι, Γεγές, Μανάφας(60′ Παρτάλης).

Μανδραϊκός: Μαβίδης, Φυσαράκης, Φραγκόπουλος, Έβερετ, Βλαχόπουλος, Γιουκαρής, Χαλβατζίου, Γκαβζίδης, Πασαλίδης, Λελούδας(85′ Βούκα), Κακοσίμος(69′ Γεωργιάδης).