Ο Ολυμπιακός Λιοσίων 4-2 στα πέναλτι την Ελευθερούπολη..

Σώθηκε ο Ολυμπιακός , που υποβιβάζεται μόνο αν δεν ανέβει στην Δ΄, ένας εκ των Πεύκης, Ιάσων -Έπεσε η Ελευθερούπολη

Στα πέναλτι έλυσαν τις διαφορές του Ελευθερούπολη και Ολυμπιακός Λιοσίων, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες σε κανονική διάρκεια και στην παράταση με σκορ 1-1, ενώ στην διαδικασία των πέναλτι ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-2, και πλέον περιμένει τα ευχάριστα νέα από Πεύκη, Ιάσων ελπίζοντας να ανέβουν και οι δύο στην Δ΄ Εθνική.

Στο 80′ ο Λαγκαδινός έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό σε ένα αμφίροπο παίχνίδι , με την Ελευθερούπολη να στέλνει το ματς στην παράταση χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Τούσερτ στο 90′. Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι , για να ακολουθήσουν τα πέναλτι που για τους ερυθρόλευκους ευστόχησαν οι Κοτροζίνης-Λάππας, Κάρο, Τόμπρος(δεν βρήκε στόχο ο Καλογερής), ενώ για την Ελευθερούπολη ο Βλασερός και ο Ντίμπα έστειλαν την μπάλα άουτ και ο Τσουτσουδάκης νικήθηκε από τον τερματοφύλακα)

Διαιτητές ήταν οι Παππάς, Τσολάκης και Κουτσογιάννος.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Παναγιωτόπουλος, Κοτροζίνης, Μπίρης (75′ Ντίμπα), Πτερούντιος (85′ Τούσερτ), Παπακουνάδης, Τσουτσουδάκης, Λουκής, Μακρής, Γερακάρης, Βλασερός, Τσίνιαβικ (64′ Μαρσέλος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σταματίου, Δούκας (64′ Μπαλτιμάς), Τομάρας, Τόμπρος, Μπίμπιζας, Ζούλης (75′ Τριφύλλης), Μέμλικας, Λάππας, Βάσιος (48′ Λαγκαδινός), Καλογερής, Κάρο