Ο Χολαργός 2-1 πέρασε από το Ηράκλειο

Σε ένα ματς όπου τα πάντα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, ο Χολαργός νίκησε εκτός έδρας το Ηράκλειο με 2-1 και διατληρησε τις όποιες ελπίδες έχει για τον τίτλο.

Εφτασε έτσι τους 38 και είναι στην 2η θέση, με το Ηράκλειο να μένει στους 16 και να υποχωρεί στην 9η θέση.

Στο 15΄ο Κετσετζόγλου με κεφαλιά έκανε το 0-1, με τον Σταυρογιάννη στο 40′ με φοβερό σουτ να ισοφαρίζει σε 1-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Κετσετζόγλου και πάλι έβαλε μπροστά το Χολαργό κάνοντας το 1-2, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Θα πρέπει να σημειωθεί πως στο 70′ ο αγώνας διακόπηκε για περίπου 30′ γιατί χρειάστηκε ο γιατρός του αγώνα να μεταβεί έξω από το γήπεδο για να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες σε σοβαρό τροχαίο που συνέβη ακριβώς έξω από το γήπεδο.

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Ντάλλας, Παρασκευάς, Χαβενετίδης, Καλιακούδας, Ανδρέου (55′ Τηλιγάδας), Βλάχας, Ηλιακίδης (70′ Αναστασόπουλος), Χρήστου, Σταυρογιάννης, Μπάτσι (75′ Βώτσιος), Μπότης.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Μολφέσης, Τσάγκαρης, Γαλάτης, Μιχελής, Βλασόπουλος, Τσίρος, Κοντογιάννης (90′ Πιπέρας), Μπαλαχτσής, Κετσετζόγλου, Ξύδης (80′ Μπόλης), Σκούμας (90′ Κομνηνός).