“Πάλεψε” σαν Αίαντας στο Ρέντη και νίκησε 5-4 με σούπερ Ζέρβα….

Πλούσιο θέαμα και πολλά τέρματα παρακολούθησαν οι φίλοι του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου στο «Σταύρος Μελισσουργός» ‘όπου ο Αίαντας Σαλαμίνας με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον  Ηλία Ζέρβα πήρε την νίκη επί της Ένωσης Ρέντη με 5-4

Η ομάδα του Χρήστου Τάση  αν και βρέθηκε στο 70’ να χάνει  4-2  και παίζοντας με τραυματίες τους Δάλλα και Μαυρίδη, βρήκε την δύναμη και πήρε μια μεγάλη νίκη όπως εξελίχθηκε από την πάντα υπολογίσιμη Ένωση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 9’ με τον Ζέρβα (0-1) και δέχθηκαν την ισοφάριση στο 31΄με τον Σάλεμ (1-1)

Στο 55’ ο Κοκλιώτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε νέο προβάδισμα στον Αίαντα (1-2)

Τρία λεπτά αργότερα η Ένωση ισοφάρισε ξανά σε 2-2 με τον Νουλαλ  και στο 70’ πήρε αυτή «κεφάλι» στο σκορ με τέρμα του Σάλεμ στο 65’’ (3-2), πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι «βρήκαν» και νέο τέρμα με τον Πρέκα στο 70’ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-2 . Στο σημείο αυτό  ανέλαβε δράση ο Ηλίας Ζέρβας που μείωσε στο 76’ σε 4-3, ισοφάρισε στο 87’ σε 4-4 και στο 89’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρνέση ο Ηλίας Ζέρβας  «πήδηξε στον ουρανό» και με κεφαλιά νίκησε τον Αποστολόπουλο δίνοντας την νίκη μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς στην ομάδα του (4-5)(Δείτε το video)

Διαιτητής ήταν ο Δαμιανάκης

Αίας Σαλαμίνας: Σαββάκης, Παπαϊσιδώρου,  Λιάτος, Δημακάκος, Τζιόλας, Καλλικαντής,  Δάλλας(46’ Ευθιμιάτος), Κοκλιώτης(91’ Παναγιωτόπουλος), Μακρίδης,  Ζέρβας, Μακρίδης(46’ Καρνέσης), Σταφσουλάι(91’ Αναγνωστόπουλος).

Ένωση Α.Α Ρέντη: Αποστολόπουλος, Άρατος, Χουρδάκης, Στολάι, Κωσταδής(59’ Μπρέσο), Κλάψης, Πιτσιρίκος(59’ Στόκας),  Νουαλαλ, Μενεγάτος(85’ Λιούκας), Πρέκας, Σάλεμ