Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

“Πάτησε” κορυφή ο Αργοναύτης 3-1 την ΑΕ Περάματος που φωνάζει για την διαιτησία

Ο Αργοναύτης ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΠ καθώς επικράτησε της ΑΕ Περάματος  με 3-1 και ανέβηκε στην κορυφή της κατάταξης με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλά παράπονα από τον ρέφερι Πουλόπουλο Θ.

Οι γηπεδούχοι στο 27’ προηγήθηκαν με πέναλτι του Ράμα και δέχθηκαν την ισοφάριση στην εκπνοή του πρώτου μέρους με κεφαλιά του Ζαχάρογλου (1-1).

Η ομάδα του Τέλη Μελά είχε την τύχη να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα καθώς ο Γλύκας στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου έβαλε τον Αργοναύτη ξανά μπροστά στο σκορ (2-1).

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ράμα στο 62’.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι θετικό από το παιχνίδι.

Αργοναύτης: Τσιαβός(80′ λ.τρ. Αθανασίου), Ξυπολητάς, Χωριάτης(80′ Μαρκόπουλος), Μελάς, Νταβέλης, Μιφτάρι, Γλύκας, Μπα(80′ Ματάι), Βοσινάκης, Ράμα(86′ Κατσουρής), Ζόνγκα(70′ Τσέλα).

ΑΕ Περάματος: Κρητικός, Ζαχάρογλου(87′ Παπαγιάννης), Καπέρης, Μπινιχάκης, Κοτσάι, Φραντζέσκος, Μαντινιώτης(46′ Ξηρός), Καραχάλιος(70′ Σαΐντ), Παλαιολόγος, Φλέγγας, Σιδηρόπουλος(84′ Χαραμής).