6ος Όμιλος

Πέρασε από Σαλαμίνα ο Πανελευσινιακός- 2-1 στο 87′ τον Αίαντα

Συνεχίζει να έχει σφυγμό ο Πανελευσινιακός. Η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη λυγίζοντας με 2-1 στη Σαλαμίνα τον ψυχωμένο Αίαντα και παραμένει σε απόσταση βολής από την πρωτοπόρο Προοδευτική.

Με τον Σεκούμπα να έχει κέφια στο πρώτο ημίχρονο, οι Ελευσίνιοι προηγήθηκαν με γκολ του παίκτη από τη Γουινέα στο 26′.

Οι Σαλαμίνιοι στην επανάληψη αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Λέκκα στο 47′. Η λύτρωση για τους “σταχυοφόρους” ήρθε από τον πάγκο, με τον Ξενοπανάγο να μπαίνει στο ματς στο 83′ και στο 87′ να πετυχαίνει το γκολ που έκρινε τη συνάντηση.

Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Βεζιρτζόγλου(83′).

Διαιτήτευσε ο Ψαρίδης(Αθηνών).

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Καρνέσης, Τζαφέρι, Λιάτος, Μεγαλοοικονόμου, Μπανούσης, Κοντογιαννόπουλος, Λέκκας, Κατίδης, Μακρής, Σαρρηγιάννης (81′ Παυλίδης), Ζώτο(70′ Φερεντίνος).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Γκλώτσος, Μανδαμαδιώτης(69′ Λάμπρου), Λώλος, Συριόπουλος, Παπατζίκος(83′ Ξενοπανάγος), Λαζαρίδης(83′ Βαγγέλης), Αντωνακόπουλος, Μπούσης(69′ Μακρίδης), Βεζιρτζόγλου, Σεκούμπα (90′ Ανδριόπουλος), Μουσκάι.