Πέρασε από Σιταποθήκες ο Ατρόμητος Πειραιά, 2-0 την Αμφιάλη

Νικηφόρα πέρασε από τις Σιταποθήκες ο Ατρόμητος Πειραιά. Η ομάδα του Βασίλη Σπάθα λύγισε στο μεγάλο ντέρμπι με 2-0 την ισχυρή Αμφιάλη, η οποία υπέστη την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα  και την ξεπέρασε στη βαθμολογία, σκαρφαλώνοντας στη δεύτερη θέση.

Έγινε ένα κλειστό ματς, μπροστά σε πολύ κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο Σιταποθηκών, με τον Ατρόμητο να “χτυπάει” στο τέλος των δύο ημιχρόνων.
Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους Καμινιώτες σημείωσαν οι Τζάκσον(40′) και  Κενδριστάκης(83′).

Παράπονα από τη διαιτησία του Γιανναράκη έχει η Αμφιάλη.

ΑΜΦΙΑΛΗ: Παγώνης, Κρεββατάς(58′ Νικολάου), Μπακοθανάσης, Φίπε, Σωτηριάδης, Παλάτσιος, Ρούπη, Λοϊζίδης(77′ Επιτροπάκης), Δανασής, Μητρόπουλος, Ιωακειμίδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μύρτα, Παπαθανασίου, Χοδνρουδάκης(90′ Λίτσας), Μαούνης, Στεφανής, Γκόγκας, Κενδριστάκης(90′ Σόσσαρι), Τζάκσον, Δηλαβέρης(85′ Τσετσώνης), Κοντάκος(90′ Συράκος), Μαυρίδης(55′ Παπαδάκης).