Ε.Π.Σ.Α

Πέρασε στα πέναλτι η Αγία Παρασκευή, 5-3 τους Τράχωνες

Την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΑ πήρε η Αγία Παρασκευή, που στη διαδικασία των πέναλτι απέκλεισε τους Τράχωνες εκτός έδρας με σκορ 5-3. Η κανονική διάρκεια και η παράταση έληξαν 2-2.

Στο 8′ ο Δημογιάννης έκανε το 1-0, με τον Μπουτσικάρη στο 45′ με πέναλτι να κάνει το 1-1. Στο 55′ ο Τσιουρής ξαναέβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με 2-1, με τον Μπουτσικάρη και πάλι στο 80′ με μακρινό σουτ να κάνει το 2-2 στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί δεν άλλαξε κάτι, και στα πέναλτι η Σάντα επικράτησε με 5-3.

Η εξέλιξη των πέναλτι (εκτέλεσε πρώτη η Αγία Παρασκευή)

Πατερίτσας 0-1