Γ Εθνική

Πέρασε στην παράταση ο ΠΑΟ Ρουφ, 3-1 εκτός τον ΑΟ Διαβολιτσίου

Την πρόκριση στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο ΠΑΟ Ρουφ, επικρατώντας στην παράταση με 3-1 εκτός έδρας επί του ΑΟ Διαβολιτσίου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με τον Νιτσάκη. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52ο λεπτό ο Μουλιάτος ισοφάρισε σε 1-1.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διαρκείας και το το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση όπου οι φιλοξενούμενοι έχοντας περισσότερες λύσεις κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με δύο τέρματα του Νούτσου στο 95΄και στο 103΄.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Μαρτσέλο, Βλάχος, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Πιτσιλής, Γκελκέρια (82’ Βέλλης), Στραβάκος (46’ Κρεμμύδας), Πάγια, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ : Κουνάδης, Σαχσανίδης, Πλουμάτος (80′ Φιλιμέγκας), Οικονομόπουλος, Χατζηλάμπρος, Αλεξίου, Νητσάκης (76′ Σιμάκου), Νατσιόπουλος (115′ Αλεξανδρόπουλος), Μάντζιος (50′ λ.τρ. Νούτσος), Καλλέργης (115′ Ζελενίτσας), Βερνάρδος.