Ε.Π.Σ.Α

Πέρασε στην παράταση ο ΠΟΨ, 2-0 την Τερψιθέα

Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου πήρε ο ΠΟΨ, που στην παράταση επικράτησε επί της Τερψθέασς με 2-0 (0-0 ο κανονικός αγώνας).

Οι γηπεδούχοι είχαν την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 17′ όταν κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Χαλάς που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον Γκιουλή. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί οι φιλοξενούμενοι στο 100′ είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Γαλάνη, ενώ δύο δοκάρια είχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Θύμιο στο 107′ και στο 111′. Τελικάμε τον Μαραβελάκη στο 113′ έγινε το 1-0, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 119′ ο Διαμαντόπουλος.

ΠΟΨ: Κοντογεώργος, Χειμάργιος, Τριανταφυλλόπουλος (46′ Διαμαντόπουλος), Κοντιζάς, Τσίκος (46′ Τσέλικας), Μακρίδης (115′ Ξενοκώστας), Σουμάκης, Παπαδόπουλος (46′ Μαραβελάκης), Χαλάς (58′ Θύμιος), Ρίζος (58′ Οτέμπερης), Γκόντζος.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Γκιουλής, Γουλέτας, Γραμματικόπουλος, Καρατζούλης, Δημόπουλος, Γαλάνης (102′ Ταμποτέλης), Λύσανδρος (73′ Πόρης), Κουρουπάκης (44′ λ.τρ. Τσιρόπουλος Σ.), Γκοτσούλας (65′ Κολτσίδας), Τσιρόπουλος Δ., Νταλής.