Ε.Π.Σ.Α

Πήρε την πρόκριση ο Άγιος Θωμάς

Πρόκριση για τον Άγιο Θωμά στην δεύτερη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ έπειτα από δύσκολη επικράτηση κόντρα στον ΑΟΝ Αργυρούπολης με σκορ 2-1. Οι ‘πορτοκαλί’ είχαν τον έλεγχο του πρώτου μέρους και μετουσίωσαν την υπεροχή τους σε γκολ χάρις τον Καρανταλή που σούταρε εκτός περιοχής για το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους, ισορρόπησαν αλλά ο Δημήτρης Θύμιος στο 58′ έγραψε το 2-0 με ωραίο σουτ. Το τελικό 2-1 ήρθε δύο λεπτά αργότερα από τον Μπαλάι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση στα καρέ του Χρυσικού και μείωσε από κοντά πλασάροντας.

Διαιτητές: Μπακογιάννης, Καραγιαννίδης, Χιόνης.

Άγιος Θωμάς (Κώστας Τσινιάς): Χρυσικός, Ζαρκαδούλας Φ., Αλικάι, Ζαρκαδούλας Γ., Θύμιος Γ., Σούφλας, Θύμιος Δ., Φασίτσας, Μαντέλος (50′ λ.τρ. Αναστασάκης), Μαστρογιάννης (80′ Τιτόπουλος), Καρανταλής (75′ Μάχας).