Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Πήρε το εισιτήριο το Κορωπί

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ πέρασε το Κορωπί, καθώς επικράτησε εκτός έδρας στην παράταση της Δόξας Αγίας Άννας με 3-2.

Στο 5’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Παπαδόπουλο και στο 27’ ο Γερολυμάτος ισοφάρισε τα δοκάρια για το Κορωπί

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 44’ με τον Ντούνη για να ισοφαρίσει στο 65’ ο Κιαχόπουλος σε 1-1. Στο 67 ο Πούλος μς πέναλτι έκανε το 2-1 για το Κορωπί αλλά στο 85’ ο Λυραντζής ισοφάρισε και πήγε το ματς στην παράταση.

Στο 103′ ο Ντούνης έκανε το 2-3 και έστειλε το Κορωπί στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Αν.Αττικής

Στο 75΄ο Μουρούτης και στο 100΄ο Τσελερίδης, είδαν την κόκκινη κάρτα.

Με προβλήματα η διαιτησία του Δραγάτη και των βοηθών του, Ρούντου και Φαμέλη, φωνάζει η Δόξα Αγίας Άννας.

ΔΟΞΑ: Σκέντη, Μαργούτας, Τσελερίδης, Αφουξενίδης, Λυραντζής, Κωστίδης, Σάββας (50΄’ Κιαχόπουλος), Παπαδόπουλος, Γκίνη, Μαρμαράς (65΄Ολούκ – 80΄λ.τρ. Χρυσολοράς), Κυριακίδης.

ΚΟΡΩΠΙ: Μπουλούμπασης, Φύτρος (60΄Τόλιας), Μανασής, Ντούνης, Κοκκίνη, Πριονίδης (35΄Βρούτσης), Μουρούτης, Θεοφάνους, Μακρής, Γερολυμάτος, Χοντάι (46΄Πούλος).