Πήρε το θρίλερ ο Κένταυρος Βριλησσίων, 3-2 εκτός την Αθηναΐδα που βουλιάζει…

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με συγκλονιστικό φινάλε, ο Κένταυρος Βριλησσίων νίκησε εκτός έδρας την Αθηναΐδα με 3-2 και παρέμεινε στην 2η θέση.

Έφτασε έτσι τους 49 βαθμούς, με την Αθηναΐδα να μένει στους 19 και πλέον να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση.

Στο 10′ ο Βελέντζας με πέναλτι έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 58′ ο Νιτσάκης ισοφάρισε σε 1-1, με τον Χαλκιόπουλο στο 71′ να κάνει το 1-2. Στο 85′ ο Ντιντίφας εκτέλεσε κόρνερ και ο Κουτράκης έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 2-2, αλλά οι γηπεδούχοι δεν πρόλαβαν να το χαρούν, αφού στο επόμενο λεπτό (86′) ο Νιτσάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Η Αθηναΐδα ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίχτες, αφού στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Βελέντζας.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ (Γιώργος Καρατζάς): Μπακοδήμος, Κοντής, Παλυβός (79′ Στουμπώνης)., Κουτράκης, Βελέντζας, Βάρρας, Ντιντίφας, Μαυρομματάκης, Πανάκης (72′ Λαφογιάννης), Βαγγέλης (55′ Φρατζέσκος), Θεοδοσίου.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΊΩΝ (Κώστας Ρούπτσος): Νικοπολίδης, Σαχσανίδης, Χαλκιόπουλος, Γκέζος (36′ Μιχαλακόπουλος), Λιαπίδης, Τσαντήλας, Μανίκας , Κερασίδης (89′ Πολυχρόνης), Γεωργουδάκης, Νιτσάκης (89′ Κάρλος), Αλεξανδράκης (12′ λ.τ. Φελέκης).