Πήρε το ντέρμπι η Διάνα Ηλιούπολης, 2-1 το Χαλάνδρι

Η Διάνα Ηλιούπολης ήταν η νικήτρια του ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής, επικρατώντας σε ένα εκπληκτικό ματς επί του Χαλανδρίου με 2-1.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, το ματς στο δεύτερο μέρος πήρε φωτιά. Στο 49΄ο Κετσετζόγλου έκανε το 1-0, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Κατσούλης Α. με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Στο 76΄ο Κετσετζόγλου έκανε το 2-1, ενώ στο 83΄οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και νέο πέναλτι, με τον Κατσίκια που υπέπεσε σε αυτό να αποβάλλεται. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Κατσιούλης, αλλά αυτή τη φορά ο Φουτράκης απέκρουσε.

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Φουτράκης, Δάρρας, Ποντικάκος (66΄Κατσίκιας), Μπακογιάννης, Γιαννουλάκης, Μπαρδάκης, Λεοντίου (72΄Νίκολι), Χάλος, Κετσετζόγλου (90+5΄Βελισσαράτος), Φάρος, Καζάκος.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Κατσιούλης Θ., Καρδάμης, Φουκούλης, Τζιόλας (77΄Καλιαμπάκας), Ντζαβίδας, Μητσόπουλος, Μπουραζάς, Φελέκης (90΄Φλέγγας), Αλεξανδράκης (66΄Σπανός), Κατσιούλης Α., Γεωργουδάκης.