Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Πήρε το ντέρμπι η Νέα Σμύρνη, 3-1 τον ΓΣ Καισαριανής

Κάνοντας επιβλητική εμφάνιση η Νέα Σμύρνη επικράτησε με 3-1 επί του ΓΣ Καισαριανής.

Ετσι έφτασε τους 17 και παραμένει αήττητη στην κορυφή, ενώ ο ΓΣ Καισαριανής υπέστη την πρώτη του ήττα και έμεινε στους 11 βαθμούς.

Στο 6′ ο Φασούλας έκανε το 1-0, με τον Ντονικιάν στο 26′ να κάνει το 2-0. Στο 45′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μαλλίδη, με το 2-0 να μένει σαν σκορ ημιχρόνου. Στο 68′ ο Φασούλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, με τον Τσαρούχα στο 83′ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Διαιτητές: Στάμος, Ισσά, Γκούντας.

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ (Σπύρος Τάραμας): Γερογιάννης, Λέτσι (66′ Αρβανιτάκης), Μπιρμπίλης (83′ Αθανασίου), Κωστής, Τσιμήτρης, Πρέντσε, Παππάς (83′ Γαλάνης), Ντονικιάν (55′ Σκουτέρης), Φασούλας (83′ Γκίκα), Βερεσόγλου, Γκιόνι.
ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μαρίνος Πολυμέρης): Θωμάς, Σιαδήμας (71′ Μαρδάκης), Μαρδακης, Πλακάλι, Αϊβαζης, Οντάτζης (46′ Βεϊζάι), Σπυρόπουλος (46′ Χαλιλάι), Οικονομόπουλος (60′ Τσαρούχας), Πεμάι (46′ Λεπτάκης), Μαλλίδης, Κόκτι.