Β΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Παθιακάκης σταθερά στο «πάνω ράφι»

Ο  Παθιακάκης  νίκησε   τον  Εθνικό Νέας Μάκρης    με 2-1  και παρέμεινε ψηλά στον Βαθμολογικό πίνακα.

Το παιχνίδι   είχε δύο  γρήγορα    γκολ    στο  πρώτο  δεκάλεπτο. Προηγήθηκε ο Παθιακάκης   με γκολ    του  Κατσαντώνη   στο  4΄   και   ισοφάρισε  ο Εθνικός  στο   10΄   με τον Ι.Νικηφοράκη   από κοντά   σε  φάση διαρκείας.

Στη   συνέχεια  το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο χωρίς μεγάλες φάσεις

Στο β΄μέρος  Ο  Εθνικός μπήκε καλύτερα     στο παιχνίδι   αλλά κόντρα  στη  ροή του  αγώνα η ομάδα του Παθιακάκη  στο 63΄πέτυχε   το 2-1 με τον  Σωτηρόπουλο.

Στη   συνέχεια μάλλον εύκολα κράτησε το αποτέλεσμα.

Η ομάδα   του  Εθνικού ήταν βελτιωμένη   και με τις  προσθήκες που έκανε τελευταία –Ραζακιάς, Τζάμος-Θα   παλέψει μέχρι το τέλος  για την παραμονή  της

Καλή  η   διαιτησία  των Μανιώτη-Κυριακόπουλου-Οικονόμου.

**Ο αγώνας   ξεκίνησε με  καθυστέρηση  15  λεπτών    αφού ο  επόπτης   καθυστέρησε    να  προσέλθει  γιατί  έπαιζε   σε  άλλο  αγώνα  νωρίτερα.

**Ο Παθιακάκης   στα  τελευταία  δέκα λεπτά  έπαιξε     ουσιαστικά με 10 παίκτες  αφού  τραυματίσθηκε ο  Γκέος  και  είχαν   γίνει όλες οι  αλλαγές.

***Στο 30¨ο νεαρός -15χρονών-Φωτίκας  δέχθηκε  δυνατή μπαλιά στο πρόσωπο    και   αποχώρησε   ζαλισμένος. Για προληπτικούς  λόγους πήγε   στο νοσοκομείο.

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Παπασταματίου):Σπανός , Αντεριώτης- 65΄ Οικονομόπουλος,  Ρακιτζόπουλος,Γιαννόπουλος, Ντρένοβα,’ Τσίγκος, Ασημάκης ,Κατσαντώνης-46΄Γκέος, Βουρτσάνης,  Φωτίκας λ.τ 30΄Σωτηρόπουλος,,Αρβανιτάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Ζορμπάς): Κόλλιας, , Σχοινάς, Θ. Νικηφοράκης,ΝικηφοράκηςΙ, Ελευθερίου ,Κονταρίνης-84΄΄Βοιμπέι- Ρίλας, Τζάμος, Ραζακιάς-55΄Γεωργιόπουλος-, Τσέλα,Αϊδώνης55΄Αντιπαμάρκης