Παλαιό Φάληρο – Παπάγος 2-3

Σπουδαίο διπλό εκτός έδρας  πήρε ο Παπάγος απέναντι στο Παλαιό Φάληρο με 3-2 και ανέπνευσε βαθμολογικά αντίθεα οι γηπεδούχοι μπήκαν σε περιπέτειες παραμένοντας στην τελευταία θέση της κατάταξης .

Οι “στρατηγοί” πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 15’ με τον Ταλιούρα Φ. με τον Καλλιοντζάκη στο 55’ να ισοφαρίζει σε 1-1.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό μετά την ισοφαρίσει και έφτασαν σε δεύτερο τέρμα πέντε λεπτά αργότερα με τον Μπούσι σκοράρει για το 2-1 ανατρέποντας το σκορ. Η ομάδα του Γιάννη Ντόκου βρήκε τον τρόπο να μπει ξανά στο ματς όταν ο Ρηγόπουλος με σουτ πραγματοποίησε το 2-2 και ευτύχισε τρία λεπτά αργότερα να πετύχει την ολική ανατροπή με τέρμα του Ταλιούρα Δ. (2-3)

Διαιτητές ήταν ο  Καπίρης με βοηθούς τους Γκικόπουλο και  Ρούσσο.

Παλαιό Φάληρο ( Γιάννης Γαζής): Ζίλο, Γκιώνης(83’ Χασιώτης), Φωτιάδης, Μπούσι, Ντζαβίδας, Μπελέρης, Διγενής (70’ Ναρλιάν), Παπαευθυμίου, Μουρτίδης, Καλλιοντζάκης, Σκόρδος (46’ Τοτάζι).

Παπάγος ( Γιάννης Ντόκος): Καββαδίας, Νούτσος (46’ λτ Βαρώνος), Κορδάς, Αλεξιάδης, Λιούκας, Ταλιούρας Δ., Κολιάκος (53’ Ταλιούρας Ν), Φατούρος, Ταλιούρας Ι. (50’ Παπαναστασίου), Ρηγόπουλος (85’ Δρυμωνίτης), Ταλιούρας Φ