Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 1-1

Κακοί οι πράσινοι στο πρώτο ημίχρονο ανέβηκαν στο δεύτερο όπου δικαιούνταν κάτι περισσότερο από την ισοπαλία 1-1 με τον Ατρόμητο

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν

. Οι Περιστεριώτες αιφνιδίασαν τους πράσινους, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό, ύστερα από γενική ολιγωρία της άμυνας, με τον Μπρίτο να κάνει την κούρσα από τα δεξιά, να βγάζει τη σέντρα και τον Πίτου Γκαρσία με σουτ να νικάει τον Καρνέζη κάνοντας το 0-1.

Στο 55′, από σουτ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα κόντραρε στον Τομάς και στρώθηκε στον Κουίνσι, που από πλάγια θέση με δυνατό σουτ νίκησε τον Ιτάνζ και ισοφάρισε σε 1-1

Οι πράσινοι στο 73′ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε φράγμα του Φυτανίδη πάνω στον Κουίνσι, όμως ο Κουκουλάκης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι

Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Αλέξας (Μεσσηνίας)

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Καρνέζης, Βύντρα (60′ Βύντρα), Καντέ, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης (65′ Νίνης), Ζέκα, Χριστοδουλόπουλος, Κλέιτον (46′ Κούινσι), Τοτσέ.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυντανίδης, Τόμας, Οικονόμου (65′ Νάστος), Δημούτσος, Σφακιανάκης, Πίτου (57′ Μήτρογλου), Μπρίτο (57′ Ιγκλέσιας), Επστάιν, Καραμάνος.

Κίτρινες κάρτες: 32′ Οικονόμου, 59′ Κατσουράνης, 83′ Ιτάνζ, 90+ Ιγκλέσιας, 90+ Σφακιανάκης.