3ος Όμιλος

Παναργειακός-Παναρκαδικός 1-1

Αυτή τη φορά ο Παναργειακός δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη αφού έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τον Παναργειακό σε ένα από το πιο ενδιαφέροντα ματς του 3ου ομίλου. Η ομάδα της Τρίπολης, που μπήκε δυνατά στο πρώτα δεκαπεντάλεπτο έχοντας δυο καλές στιγμές, έχασε έδαφος όσον αφορά την διεκδίκηση της ανόδου, αφού είδε τους ‘λύκους’ να διατηρούν τη διαφορά των πέντε βαθμών, με το συγκρότημα του Γιώργου Αντωνόπουλου να υποχωρεί στην τέταρτη θέση έχοντας 18 βαθμούς. Μετά τα πρώτα λεπτά, ο πρωτοπόρος Παναργειακός ανέβασε την απόδοση του και προηγήθηκε στο 39′ με τον Νικλητσιώτη. Στις αρχές της επανάληψης, η ομάδα από το Άργος εξακολουθούσε να έχει την υπεροχη ωστόσο από το 70′ τα ηνία του αγώνα απέκτησαν οι φιλοξενούμενοι που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο 75′ χάρις σε γκολ του Κώτσιρα.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Ρ. Μπολάνο): Κόκκαλης, Ρότα, Κολάρας, Παπαϊωάννου (77′ Καρέλης), Παπαστεργιανός, Γκαντιάγκα, Νικλητσιώτης (72′ Σταθάκης), Λουμπαρδέας, Δρακάκης, Γκίνο (62′ Πούτσης), Μαρίνου

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γ. Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Μηλιώτης (59′Σαλαπάτας), Δήμος (53′ Σταθουλόπουλος), Τσόφλιος (69′ Χρήστου), Καδάς, Κώτσιρας