5ος Όμιλος

Πανελευσινιακός – Ατσαλενιος (Live 1-1 τελικό)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον Ατσαλένιο

Η ομάδα της Ελευσίνας έχει ανακτήσει τα ηνία του αγώνα δίχως να έχει σημειώσει την μεγάλη φάση μπροστά από την εστία του Χωματά

17′ Δεν έχει δημιουργηθεί η μεγάλη φάση στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων

29′ Σουτ του Συσκάκη η μπάλα αρκετά άουτ

33′ Ο Πέτρος Γιακουμάκης έκλεψε την μπάλα από τον Πλάτανο, όμως το σουτ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο

43′ Ο Κουμπαρούλης μετά το φάουλ του Ρούσεφ έκανε το άναποδο ψαλίδι μέσα στην περιοχή όμως ο Χωματάς μπλόκαρε σταθερά

45′  Με τη συμπλήρωση 45′ αγώνα ο Πανελευσνιακός ανοίγει το σκορ. Ο Μιχελής από δεξιά μετά την πάσα του Κωνσταντινίδη βρίσκει τον Σωτηρόπουλο ο οποίος με κοντινή προβολή σε κενή εστία δεν δυσκολεύεται να γράψει το 1-0

53′ Ο Συσκάκης έκανε το σουτ όμως ο Παλιγγίνης μπλόκαρε σταθερά

69′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Ο Συσκάκης βρέθηκε σε ευνοική θέση όμως του που επιχείρησε πέρασε μόλις άουτ

74′ Η προσπάθεια του ΠΟΑ δικαιώνεται. Ο Μύρος Γιακουμάκης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 1-1

90′ Ο Ραχίμ δεν μπορεί σε κενή εστία να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Φώτης Θανέλας): Παλιγγίνης, Κωνσταντινίδης, Πλάτανος, Κουμπαρούλης, Παπαπαναγιώτου, Ριζογιάννης, Μιχελής, Μακρίδης (68′ Ουέλινγκτον), Κουσκουνάς, Ρούσεφ, Σωτηρόπουλος (83′ Ραχίμ).

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ (Μανώλης Πατεμτζής): Χωματάς, Φραγκιαδάκης, Πρωτογεράκης, Αραβιάκης, Πετράκης, Γιακουμάκης Μ., Πλουσής, Μπουτσάκης (83′ Μαραγκάκης), Νύκταρης (59′ Καλομοίρης), Συσκάκης (90′ Γιακουμάκης Γ.), Γιακουμάκης Π.