Πανερυθραϊκός – Άρης Πετρούπολης 2-0

Καλύτερος στο δεύτερο μέρος ο Πανερυθραϊκός επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε με 2-0 του Άρη Πετρούπολης.

Στο 1ο ημίχρονο  οι ομάδες είχαν από μία ευκαιρία ο Άρης   μετά από πάσα του Παναγιώτίδη το σούτ του Νίκολι έγλειψε τη ρίζα της κάθετης δοκού της Ερυθραίας  και στο 39΄ η Ερυθραία σε  σουτ  του Μπρίλη απέκρουσε ο Αποστόλου

Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και πιέζοντας κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ  1-0 με τον Μπρίλη στο 61΄ που εκμεταλλεύθηκε  λάθος των αμυντικών του Άρη και στο 65΄ με κατ΄ευθείαν φάουλ του Σουμελίδη έκαναν το 2-0

Στο 76΄ο Άρης έφτασε κοντά στο σκορ όταν σουτ του Χαλιάσου αποκρούστηκε με δυσκολία από τον Μπακόλα.

Από το 79΄η ομάδα των βορείων προαστίων αγωνίστηκε με 10 όταν αποβλήθηκε ο Τριανταφύλλου με 2η κίτρινη κάρτα

Από τον Πανερυθραϊκό ξεχώρισαν οι Αντωνιάδης και Αναγνώστης και από τον Άρη οι Παούρης και Κυριαζής

Διαιτητές ήταν οι Σφακιανάκης, Κορτέσης και Κατοίκος

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ :  Μπακόλας, Σουμελίδης, Γκρίτσας ( 46΄ Τριανταφύλλου), Γεωργακόπουλος , DALENGA, Τσίουμας, Κουμπούλης, Αναγνώστης ( 65΄Μπαπμπαλουκάς ) , Μπρίλης ( 76΄ Μπενετάκος ), Αντωνιάδης, Τσεβάς

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ :  Αποστόλου, Λάπα, Βασιλάκος ( 72΄ Χαλιάσος ) , Νικόλι, LALA , Κρητικός ,Παναγιωτίδης (88΄Ντούλας ) ,  Παούρης , Τζαμαλής , Κυριαζής  Τσατσα