Πανερυθραϊκός- ΑΕ Μεταμόρφωσης 2-2

Ισόπαλο με 2-2 έληξε το φιλικό μεταξύ του Πανερυθραϊκού και της ΑΕ Μεταμόρφωσης.

Το δελτίο τύπου των φιλοξενούμενων….

ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟ

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η ομάδα μας με αντίπαλο τον Πανερυθραϊκό εκτός έδρας στο 3ο φιλικό προετοιμασίας.

Απέναντι σε μια από τις πιο σταθερές και αξιόλογες ομάδες της Α’ ΕΠΣΑ Κατηγορίας, οι παίκτες του Γιώργου Λιάπη πραγματοποίησαν ένα εξαιρετικό 1ο ημίχρονο καθώς με τέρματα των Βασιλού στο 18′ και Αποστόλου στο 36′ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ προηγήθηκαν με 0-2 αποδίδοντας παράλληλα όμορφο ποδόσφαιρο εκτελώντας απόλυτα τις οδηγίες και το πλάνο του προπονητή.

Στο 2ο ημίχρονο μετά και από αρκετές αλλαγές εκατέρωθεν, οι γηπεδούχοι μείωσαν μετά από 2′ σε 1-2 και κατάφεραν να ισοφαρίσουν 2′ πριν την λήξη του παιχνιδιού.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι την Κυριάκη 5/9 στις 20.00 εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Παράδεισου Αμαρουσίου.

Α.Ε.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ: Καραγεώργος, Χατζηιωαννίδης, Μπάλλα, Κορλιές, Τούντας, Κοκότης, Κριπιντήρης, Αποστόλου, Τζαμαλής, Μπούσι, Βασιλός

Αγωνίστηκαν στο Β’ μέρος οι: Κοκκινόπουλος, Χρυσανθακόπουλος, Ζάχαρης, Μπαντίνογλου, Λούκαρης, Σταματελόπουλος, Παπαρδάκης