Ε.Π.Σ.Α

Πανερυθραϊκός – Διάνα Ηλιούπολης 2-1 στην παράταση

Πολύ δύσκολα κέρδισε την πρόκρισή του στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου ο Πανερυθραϊκός, καθώς επικράτησε της Διάνας στην παράταση με 2-1. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπαστέας στο 20′, ενώ ο Αναστασάκης στο 35′ έκανε το 1-1 για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Οι «κόκκινοι» σκόραραν και πάλι στο 28′ με τον Παπαδημητρίου, όμως το τέρμα του ακυρώθηκε καθώς υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, με την ομάδα του Αντώνη Τσιμπάκη να διαμαρτύρεται για την συγκεκριμένη απόφαση. Τελικά το τέρμα που αναζητούσαν στον σύλλογο των βορείων προαστίων επιτεύχθηκε στο πρώτο λεπτό της παράτασης, όπου ο Χατζής με κεφαλιά, ύστερα από την σέντρα του Κοπάνη έγραψε το τελικό 2-1. Διαιτητές ήταν οι Σταύρογλου, Δόσης και Νικολάδος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ: Ζούκας, Σύψας, Βελαώρας, Τριανταφύλλου, Γκόλιας, Σαξανίδης, Λαζαρίδης, Φούντας(70′ Κοπάνης), Γιαννόπουλος, Παπαδημητρίου(46′ Παπάζογλου), Λάσκαρης(46′ Χατζής), Μπαστέας

ΔΙΑΝΑ: Μενούνος, Γκιολές, Καμίλ(50′ Λουτσάι), Καρίντζης, Λίτσας, Σακκάς, Απέργης(90′ Καλουδιώτης), Χούδρας, Αναστασάκης, Ματσάγγος, Παπαντωνίου

Κωνσταντίνος Ράπτης(kraptis1449@hotmail.com)