Ε.Π.Σ.Α

Πανερυθραϊκός – Καλλιθέα 2-3 στην παράταση (2-2κ.δ)

Συναρπαστικό ματς έγινε στην Ερυθραία με την Καλλιθέα να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση  του κυπέλλου της Αθήνας στην παράταση, επικρατώντας του τοπικού Πανερυθραϊκού  με 2-3

Στο 25΄ ο Γκρόσιος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Νίκου Παντέλη  για να ισοφαρίσει ο Σουμελίδης με πέναλτι στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Αραμπατζή βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ (2-1) με την Καλλιθέα να ισοφαρίζει στο 55’ σε 2-2 με τον Μπέλλη.

Η πρόκριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε με το τέρμα του Μαρουκάκη στην παράταση διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Διαιτητής ήταν ο Γκάμαρης με βοηθούς τους Νικολάου και Τζίκα.

Πανερυθραϊκός (Στέλιος Μουντανάρης): Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Παπαναστασίου, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Κατσάρας, Κουβαράς (76’ Καραπαναγιωτίδης), Μπαλλής (108’ Αναγνώστης), Μπαμπαλούκας, Αραμπατζής (110’ Κουτσουπιάς), Σπάρταλης.

ΓΣ Καλλιθέας (Νίκος Παντέλης): Φαρμάκης, Μουρελάτος (46’ Μαρουκάκης), Μιχάλης (68’ Καλύβας), Καλημέρης, Κρητικός, Κώστας, Ντούκας (55’ Μακρυγιάννης), Καλτσάς, Βασιλειάδης, Μπέλλης, Γκρόσιος (114’ Στεφανίδης).